OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

O uplynulém víkendu se v Humpolci konal tradiční letní turnaj mužů v národní házené Pohár Zálesí. Domácí „áčko“ si vysloužilo stříbro.

Na stadiónu v Humpolci „V podhradí“ uspořádal oddíl národní házené TJ Jiskra Humpolec v sobotu 13. a v neděli 14. srpna 2016 v pořadí již 68. ročník turnaje mužů v národní házené. Zúčastnila se ho kromě Humpoleckých prvoligová družstva TJ Sokol Opatovice nad Labem a 1. NH BRNO. Vítězství ve vůbec nejstarším házenkářském turnaji v České republice letos vybojovalo družstvo Opatovic nad Labem. Druhé místo obsadil Humpolec „A“, třetí pak tým 1. NH BRNO. Čtvrtý skončil Humpolec „B“.

REKLAMA

Celé sportovní klání s píšťalkou rozhodovali Josef Šerák z Humpolce, Josef Váca z Jihlavy, Aleš Václavik z Jihlavy a Miroslav Kovář z Humpolce. Nejlepší záložník turnaje převzal Cenu Josefa Kršky. Jedná se o putovní pohár, který zakoupila firma Hranipex Humpolec a jenž navždy zůstane majetkem oddílu národní házené TJ Jiskra Humpolec. Nejlepší záložník si vždy domů odveze menší trofej. Cenu Josefa Kršky předal Josef Krška mladší.

Letošní ročník, na nějž si do hlediště našlo cestu 250 diváků, byl stejně jako v minulém roce opět dvoudenní. Podruhé v historii tohoto turnaje se po sehrání šesti utkání každý s každým hrála utkání o konečné umístnění. Součástí sobotního odpoledního programu bylo vložené utkání starých gard Humpolce a Opatovic nad Labem. Toto utkání s píšťalkou rozhodoval legendární humpolecký ligový rozhodčí Josef Šerák a diváci mohli slyšet doprovodný komentář Karla Tomana, který dlouhá léta utkání v národní házené na hřišti v Humpolci doprovázel u mikrofonu.

Stanislav Vošický

REKLAMA