cura_joseOperní lahůdku Ruggiera Leoncavalla Komedianti v hlavní roli s Josém Curou mohou milovníci vážné hudby zhlédnout na začátku srpna. Letní sezonu otáčivého jeviště v Českém Krumlově ovládne také Shakespeare, Mozart a Goldoni, prozradili organizátoři akce v pondělí.

"Vůbec poprvé tak představíme hru Komedianti s významnými světovými hosty," zkonstatoval ředitel Jihočeského divadla Jiří Šesták.

Komedianty v režii Josefa Průdka jeviště nabídne od 5. do 10. srpna. Cura podle informací organizátorů vystoupí ve všechny dny kromě 8. srpna. Cania v druhém obsazení ztvární držitel Thálie z roku 2008 tenorista WeiLong Tao. V roli Tonia se představí italský barytonista Marco Danieli.

"Aby se naši diváci necítili ošizeni délkou představení, připravili jsme si pro ně malé překvapení ve formě profesionálních artistických výstupů, které jsou součástí této inscenace. Diváci se mohou během představení těšit nejen na světoznámého tenoristu, ale také na špičkovou provazochodkyni na laně,“ prozradil šéf opery Jihočeského divadla Miloslav Veselý.

Vstupenky na představení jsou téměř vyprodané. Podle Šestáka zbývá již několik desítek kusů. Cena představení s Curou se pohybuje od 1400 do 2900 korun.

Letní sezonu na otáčivém hledišti zahájí komedie Williama Shakespeara Jak se vám líbí v režii Davida Radoka. Činoherní novinka jeviště ovládne již ve čtvrtek 9. června.

Pro režiséra evropského formátu, jakým je Radok, byla práce se scénou otáčivého hlediště první takovou pracovní zkušeností. "Byla to pro mě výzva spojit skutečný život s uměleckým světem," prohlásil Radok. Ke spolupráci s přírodní scénou si režisér pozval švédského odborníka na světlo Torkela Blomkvista.

Na otáčivé hlediště se letos vrací také oblíbené komedie z předešlých let jako Sluha dvou panů, Ženy Jindřicha VIII. Aneb Chudák král(em), Cesta kolem světa. Diváci se kromě Komediantů mohou těšit i na další premiérová představení loňského léta. Mezi ta patří opera Don Giovanni, Shakespearův Macbeth a balet Sen noci svatojánské.

V příští sezoně se mohou fanoušci otáčivého hlediště podle Šestáka těšit na činohru Dekameron, balet Romeo a ve spolupráci s Mezinárodním hudebním festivalem Český Krumlov na operu, kterou bude Rigoletto Giuseppe Verdiho.

zdroj: MEDIAFAX
REKLAMA