ondrej havelka ikonaPřípravy na Bechyňské kulturní léto jsou v plném proudu. Prvním koncertem, který odstartuje jeho pečlivě připravený letošní program, bude famózní vystoupení Ondřeje Havelky a jeho Melody Makers v neděli 14. července. Představení, které bývá vždy dopředu dlouho vyprodané a jež je dnes již doslova kultovní záležitostí nejen milovníků prvorepublikových časů.

Bechyňský koncert má podtitul „Potkal jsem svůj sen“ a dovolí nám vychutnat si skladby Jiřího Traxlera původně určené R. A. Dvorskému, Ince Zemánkovéa později orchestru Karla Vlacha – Jedu nocí, Bloudění v rytmu, Měsíc to zavinil,  Bláznivý den, Dobrou noc, Potkal jsem svůj sen, Boogie Woogie a další. Nepůjde však o sentimentální vzpomínání, ale o večer nabitý humorem, ironií a skvělou muzikou a hlavně atmosférou první poloviny minulého století.

REKLAMA

O necelý měsíc později – v sobotu 10. srpna – vypukne Dívčí válka v podání Prozatímně osvobozeného divadla Františka Ringo Čecha. Nejúspěšnější a nejhranější divadelní komedii všech dob, kterou vidělo již na půl milionu diváků,  zahrají - Uršula Kluková,  Romana Goščíková, Martha Olšrová, Milan David, Pavel Novotný (nebo Petr Jančařík), Jaroslav Sypal, Petr Martinák a František Ringo Čech. 

Závěrečným koncertem bude vystoupení stálice české populární hudby Hany Zagorové. Těšit na ní, ale i jejího hosta Petra Rezka, se můžete v pátek 20. září. Kromě jejich společných duet Duhová víla, Ta pusa je tvá, Dotazník uslyšíte i další známé písně (Maluj zase obrázky, Málokdo ví, Studánko stříbrná, Spěchám  a další). Oba interprety hudebně doprovodí Boom! Band Jiřího Dvořáka (tradiční doprovodná skupina Karla Gotta nebo Lucie Bílé).

Nezapomeňte si s dostatečným předstihem pořídit vstupenky na akce Bechyňského kulturního léta.  Předprodej je v plném proudu. Vstupenky zakoupíte v Kulturním středisku města Bechyně.


Praha a okolí plné novinek a aktuálních informací

Jižní Čechy plné novinek a aktuálních informací

Facebook i-Vysočina.cz

REKLAMA