mightysoundsHlavní hvězdou hudebního festivalu Mighty Sounds, který proběhne od pátku do neděle na letišti Čápův dvůr v Táboře, se stane španělská ska-punková kapela Ska-P. Agenturu Mediafax o tom informovala Markéta Štěchová z organizačního týmu. Anarchistická kapela Ska-P se festivalu Mighty Sounds zúčastní vůbec poprvé. Kapela se ve svých textech výrazně dotýká politiky, zpívá mimo jiné o lidských právech, trestu smrti, antikapitalismu, ale i legalizaci marihuany. V Česku mají Ska-P mnoho fanoušků, což prokázal i jejich loňský koncert ve vyprodané Incheba Areně v Praze.

Šestý ročník festivalu Mighty Sounds nabídne kromě Ska-P také německé kapely Mad Sin, Donots, francouzsko-německou formaci Irie Révoltés, britskou zpěvačku Pauline Blackovou nebo jamajskou raggae skupinu Third World.

Pro návštěvníky festivalu bude připraven doprovodný program, včetně u-rampy nebo turnaje v malém fotbale. Organizátoři hudební přehlídky nezapomněli ani na dopravní dostupnost a zajistili mimořádné zastavení některých spojů Českých drah na zastávce Tábor - Čápův dvůr.

Na festival Mighty Sounds každoročně míří tisíce vyznavačů ska, punku, rock'n'rollu a dalších spřátelených žánrů. V uplynulých letech se publiku představily mimo jiné kapely Banane Metalic, Madsin, Buzzcocks, Frantic Flintstones, Fast Food Orchestra a New York Ska Jazz Ensemble.

Skupina Ska-P vznikla v Madridu v roce 1994. Mezi posluchači si vydobyla popularitu zejména deskami Eskoria (2000), Que corra la voz (2002) a Incontrolable (2003). V Česku skupina vystoupila zatím třikrát. Ve své tvorbě kapela spojuje odvážné texty s rytmy ska a punku. Svůj anarchistický politický postoj zdůrazňuje mimo jiné punkovými účesy a stylem oblékání.

Extravagantní frontman formace Ska-P, zpěvák Pipi, je zakladatelem další španělské ska-punkové kapely The Locos, která v Česku odehrála sérii koncertů na konci února v rámci zimní verze Rock for People.

Více informací o festivalu naleznete na www.mightysounds.cz

zdroj: MEDIAFAX

REKLAMA
REKLAMA