REKLAMA

OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Kompletní turistické informace budou pracovníci Vysočina Tourism prezentovat na mezinárodním veletrhu cestovního ruchu ITEP v Plzni už tento pátek 22. září. Přivezou nejen Plzeňanům, ale i ostatním návštěvníkům z bližších či vzdálenějších oblastí tipy na výlety nebo dovolenou, aktuální mapy, brožury a drobné upomínkové předměty s cílem přilákat české i zahraniční návštěvníky na Vysočinu.

„Vysočinu budeme prezentovat na stánku Evropského regionu Dunaj–Vltava, který spojuje příhraniční regiony Česka, Německa a Rakouska, tedy včetně Vysočiny. Pracujeme na společných projektech, mimo jiné právě v oblasti turismu," vysvětlil ředitel Vysočina Tourism Tomáš Čihák s tím, že výsledkem úspěšné spolupráce je například nová cyklobrožura, která má za cíl seznámit cyklisty s atraktivním příhraničním regionem prostřednictvím 28 nejhezčích cyklotras, z nichž některé najdete právě na Vysočině.

REKLAMA

„Rozhodně máme co nabídnout a čím se pyšnit. Jsme region s nejvyšším počtem památek UNESCO v České republice, máme krásnou přírodu, významné barokní památky a po celé Vysočině se koná celá řada nejrůznějších kulturních i sportovních akcí," doplňuje náměstkyně hejtmana Kraje Vysočina pro oblast kultury, památkové péče, cestovního ruchu a mezinárodních vztahů Jana Fischerová. 

Letošní ročník veletrhu ITEP v Plzni zaplní obě haly TJ Lokomotiva Plzeň a program se bude odehrávat i na okolním venkovním prostranství. V první hale najdou návštěvníci veletrhu tradičně jednotlivé výstavní stánky, které budou připomínat nosné téma celonárodní kampaně roku 2017 – baroko. Druhá hala bude tematicky orientována na turistickou nabídku pro rodiny s dětmi.

Jako krajská příspěvková organizace má Vysočina Tourism za cíl propagovat turistickou nabídku Vysočiny, a to nejen na celonárodních, ale také na zahraničních veletrzích zaměřených na cestovní ruch. V roce 2018 se zúčastní například veletrhů v Mnichově, Vídni, Bratislavě, Katovicích, v nizozemském Utrechtu a dále bude cestovatele lákat na veletrzích v Hradci Králové, na Regiontour v Brně nebo For Bike a Holiday World v Praze.

V roce 2016 se na Vysočině ubytovalo přes 520 tisíc hostů, více než 66 tisíc návštěvníků přicestovalo ze zahraničí.

REKLAMA