OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

obri_karlstejnske_sachy_ikoVladimír Glaser z Ořechu inicioval výrobu soupravy 32 šachových figurek o celkové hmotnosti cca 48 000 kg. Obvod jednotlivých figurek činí až 350 cm a jejich výška se pohybuje od 2,3 do 2,9 metru, přičemž nejvyšší z nich – černý král – měří 291,5 cm. S těmito mírami se také zapsaly do České knihy rekordů a kuriozit.

Černé a bílé figurky králů, královen, střelců, koní, věží i pěšáků jsou vyrobeny z Ytongu, betonu a železa. Díky tomu je jejich průměrná hmotnost 1,5 tuny.

obri_sachy
Největší šachy vznikaly v období od 1. června letošního roku až do 27. října 2010 a denně na nich 8 hodin pracovalo až 8 lidí pod vedením pana Miloše Kotrby.

Celá obří šachová souprava  je vystavena v lanovém centru v obci Ořech. Po skončení výstavy celé budou jednotlivé figurky rozmístěny v obcích Karlštejnska za účelem podpory turistického ruchu v dané oblasti www.karlstejnskesachy.cz.

obri_sachy_1
Rekord byl zaevidován do České databanky rekordů ve čtvrtek 28. října 2010 u příležitosti konání akce Den Karlštejnska v Ořechu.
REKLAMA