OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Ukliďme svět, ukliďme Česko v ČR podpoří konání prvního Celosvětového úklidového dne, který organizuje spolu s hnutím Trash Hero.

Zástupci Českého svazu ochránců přírody a spolku Ukliďme Česko, kteří koordinují největší českou dobrovolnickou kampaň na odklízení odpadků a černých skládek Ukliďme svět, ukliďme Česko!, domluvili s dobrovolníky hnutí Trash Hero konkrétní spolupráci na zorganizování Celosvětového úklidového dne v České republice. Celosvětový úklidový den (World Cleanup Day) připadá na 15. září 2018 a pravděpodobně se stane největší celosvětovou dobrovolnickou akcí v historii Země.

REKLAMA

„Vítáme tuto novou ekologickou iniciativu. Má stejné cíle jako naše dlouhodobá kampaň Ukliďme svět, ukliďme Česko. Proto je logické, že jí pomůžeme,“ říká Kateřina Landová z Českého svazu ochránců přírody a doplňuje, že zájemci se mohou registrovat na webu www.uklidmecesko.cz. „Poskytneme jim stejný servis jako našim dobrovolníkům, uklízejícím po celý rok – tedy především informace, ale také úklidové pytle a rukavice, pokud nebudou mít vlastní,“ slibuje.

svetovy uklid plakat UKLIDME CESKO

Na uvedeném webu se na 15. září zaregistrovalo už téměř 160 lokálních akcí.

REKLAMA