OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

miss stepanovska_ikonaRodačka z Vysočiny, Zuzana Štěpanovská, se stala historicky první Českou Vicemiss v roce 2005. Ve stejném roce slavila úspěchy i na soutěži Miss Earth, kde se probojovala do finálové šestnáctky. Zuzana se stále věnuje modelingu, avšak zároveň také studiu. V současné době dokončuje zahraniční univerzitu a také se pyšní cenou Chancellor’s Award for Student Excellence, kterou uděluje State University of New York nejúspěšnějším studentům. I-VYSOČINA.CZ VÁM NABÍZÍ EXKLUZIVNÍ ROZHOVOR S RODAČKOU Z VYSOČINY.

1) Co byste poradila dívkám, které chtějí usilovat o titul České Miss?

REKLAMA

Určitě si každá dívka musí uvědomit, že má šanci vyhrát. Proto je velice důležité, aby si sama sobě popravdě řekla, zda je na takovou životní změnu připravená a je schopná ustát nejen celkový nátlak, ale i zároveň reprezentovat své postavení vystupováním, které vyplývá z jejího titulu. Dívka, která vyhraje, reprezentuje Českou republiku nejen na zahraničních soutěžích, ale také Českou Miss a hlavně sama sebe. Proto je podle mě velice důležité nenechat se strhnout „kolotočem kolem“, ale být ochotna na sobě neustále pracovat a být si zároveň vědoma také svých povinností, které z výhry plynou. Je důležité, aby si dívky uvědomily, že je jejich vystupování pod drobnohledem nejen poroty a agentury, ale také medií a široké veřejnosti. Jakékoliv „zaváhání“ je znát a může dívce ublížit. Velkou výhodou pro každou dívku jsou její jazykové znalosti, na které se také bere ohled. Je důležité zmínit, že tento požadavek není pouze pro zahraniční soutěž, ale také kvůli jejímu celoročnímu kralování a reprezentaci České Miss, kdy se bude nejen setkávat s lidmi z různých profesí, ale i z různých zemí. Pokud je dívka schopná před soutěží plynně mluvit anglicky, je to velké plus.  

2) Jak jste se na castingy připravovala Vy?

Každá dívka by si měla upřímně říci, jaké jsou její přednosti a ty zvýraznit, ale také nedostatky a ty naopak potlačit. Mezi ty nejdůležitější bych zařadila celkový dojem a vzhled, vystupování a komunikační schopnosti. Náš ročník České Miss 2005 byl pilotní a málokterá dívka věděla, co od celého projektu může přesně očekávat. Navíc jsme měly povinnou volnou disciplínu, která u nás hrála velkou roli. Bylo důležité, aby se čísla neopakovala a byla originální. Nejvíce času mi proto zabrala její příprava. Dále jsem si hlídala jídelníček, nedržela žádné drastické diety a chodila pravidelně cvičit. Dnes mají dívky výhodu, protože Česká Miss má pro ně připraveného odborníka v oblasti fitness a dietologie.

Stepanovska 1

3) Co pro Vás na cestě soutěží bylo nejtěžší?

Pro mě byla nejtěžší volná disciplína. Snažila jsem se připravit zajímavé volné číslo, které mi dalo hodně práce. Vybrala jsem si taneční představení, a protože jsem nikdy předtím závodně netančila, ale dělala pouze sporty, které bych na pódiu nemohla předvést, byla pro mne volná disciplína opravdu náročná. Mým partnerem byl ale vynikající tanečník, který mi hodně pomohl a byl mi velkou oporou. Hodně dívek si stěžuje na časovou náročnost celkových příprav a málo odpočinku, ale to k soutěži patří. Věděla jsem, do čeho jdu. 

4) Na jaký moment v soutěži naopak vzpomínáte nejraději?

Krásných momentů je hrozně moc a je velice těžké vybrat jen jeden. Určitě se nedá zapomenout na postup ze semifinálového kola do finále. Byla jsem moc ráda za nové zážitky, zkušenosti a možnost zkusit něco úplně nového. Celou přípravu a televizní přenos jsem si užívala. Nezapomenutelným zážitkem byl celý finálový večer. Když mě porota vybrala do konečné finálové šestice dívek a poté mě diváci zvolili První Vicemiss, byl to nepopsatelný pocit. Navíc mě i porota zvolila jako jejich tajný tip na vítězku, což mě velice mile překvapilo a byla to pro mě velká pocta. Dále ráda vzpomínám na zajímavé lidi, které jsem potkala během přípravy celé soutěže a s kterými i v současné době spolupracuji. Určitě také nemohu zapomenout na setkání v zákulisí s panem prezidentem Václavem Klausem či Miss Universe.

5) Kdybyste se měla rozhodnout dnes, po všech zkušenostech, které jste od své účasti v soutěži získala, zda se přihlásit do České Miss, šla byste do toho znovu?

Určitě bych do soutěže šla znovu. Tak jako každá práce, má i toto postavení a profese své pozitivní a negativní stránky. Jsem ráda za tuto příležitost, neopakovatelné zážitky a hlavně cennou životní zkušenost. 

6) Říká se, že v modelingu přátelství neexistuje, je to fáma nebo si mají uchazečky připravit ostré lokty? Máte mezi modelkami kamarádky?

Co se týká samotné soutěže, je hodně těžké dát na tuto otázku jednoznačnou odpověď. Záleží hlavně na finalistkách, které se v soutěži sejdou. Každý ročník se proto liší, ale za Českou Miss 2005 mohu říci, že jsme vycházely výborně. Dnes jsme velké kamarádky s vítězkou České Miss 2005, Katkou Smejkalovou, se kterou jsme neustále v kontaktu a byly jsme si i velkou oporou během našeho ročního „kralování“.  Mám spoustu dalších kamarádek z jiných ročníků Miss, a to nejen vítězek, ale i finalistek. Setkáváme se často během různých pracovních povinností či na přehlídkách a mohu vás ubezpečit, že si holky vzájemně pomáhají a žádné nařezané podpatky nejsou.

7) Jak Vám vítězství v soutěži změnilo život?

Ta změna byla opravdu veliká. Věděla jsem, že některé věci se musí změnit, ale asi jsem to neočekávala v takové míře. Život se mi najednou obrátil vzhůru nohama a dá se říci, že jsem se ho učila žít za pochodu. Jsou to změny v soukromém životě, které se týkají nejen partnera, ale také celé rodiny. Ovlivní to váš pracovní i studijní život, kamarádské vztahy, někteří lidé se na vás začnou dívat jinak, atd. Těch změn je opravdu moc, aby to člověk zvládl, musí stát pevně nohama na zemi. 

Stepanovska 2

8) Co děláte dnes?

V současné době dokončuji diplomovou práci pro zahraniční univerzitu, kterou se mi podařilo dokončit tento rok v červnu s vyznamenáním. Byl to pro mě velice náročný rok, ale zároveň to byl to můj velký sen, který jsem si splnila. Řekla bych, že modeling postupně opouštím. Jsem velice ráda za všechny zážitky, zkušenosti i možnosti, které mi modeling a účast v České Miss nabídl, ale v současnosti se chci soustředit na svoji kariéru mimo „přehlídková mola“. 

9) Co považujete za svůj dosavadní největší úspěch a o čem sníte? Čeho byste chtěla dosáhnout?

Tady je opět velice těžké vybrat jeden jediný úspěch a teď nechci, aby to neznělo neskromně. Ale já si opravdu považuji veškerých úspěchů, které se mi podařilo v mém životě dokázat, ať to byly úspěchy studijní, sportovní či z modelingu. Dá se říci, že jsem do všeho šla vždy naplno a dotáhla jsem věci do konce. 

Velice si vážím toho, že jsem byla schopná časově skloubit studium na americké univerzitě, kterou jsem minulý rok ukončila s vyznamenáním, se svými pracovními povinnostmi. Dalším mým cílem bylo získat vyšší vzdělání na uznávané zahraniční univerzitě, což jsem mi tento rok také splnila. 

Velkým překvapením pro mě bylo udělení ceny Chancellor’s Award for Student Excellence, kterou jsem byla převzít tento rok na jaře v New Yorku. 

Nemohu ale nevzpomenout svůj úspěch na České Miss 2005, dále také na úspěch na mezinárodní soutěži Miss Earth, či Queen of the World. 

Ze sportovních úspěchů si nejvíce cením výstupu na Mont Blanc. 

To jsou všechno momenty v životě, na které se nadá zapomenout.

Co se týká budoucnosti, mám určité sny, které jsou od toho, aby si je člověk pokusil plnit . Ale jsem v tomto směru trochu pověrčivá a nerada se se svými plány svěřuji. 

10) Jste rodačka z Vysočiny, jak často a za kým se sem vracíte? 

Na Vysočině mám rodinu, proto se snažím jezdit domů co nejvíce. Je ale pravda, že tento rok byl vzhledem k mému zahraničnímu pobytu hodně náročný a neměla jsem možnost podívat se domů tak často, jak bych si přála. Doufám, že se to teď ale změní. 

11) Astrolog Petr Messany, který je spoluautorem speciální čtrnáctidílné kolekce hodinek Prim, přiřadil kraji Vysočina souhvězdí Lyry. Lyra se stala symbolem múz a umění. Jaký je Váš vztah k umění? Hrajete na nějaký hudební nástroj? Navštěvujete koncerty, výstavy, kina, atp.?

Hrála jsem na klavír tuším do svých 13 let. Je to také můj neoblíbenější nástroj a ráda bych se k hraní jednou vrátila. Jinak mám celkově vztah k umění velice kladný. Ráda chodím na koncerty vážné, ale i soudobé hudby, zajímavé výstavy, do muzea či na nové filmy.

12) Vysočina je bohatá na kostely, kláštery, zámky a galerie, tradiční centra umění a hudby, tři z nich jsou dokonce památkami zapsanými na světovém seznamu kulturního dědictví UNESCO. Kterou z nich máte nejraději, kam vodíte své přátele, kteří Vás přijedou navštívit?

Zrovna nedávno jsem provázela babičku Jihlavou. Žila tu jako malá do roku 1943, ale poté neměla možnost se sem podívat a znovu Jihlavu poznat. V Jihlavě mám oblíbenou nedávno krásně opravenou Bránu Matky Boží a nedaleký přilehlý park, kde je torzo spálené židovské synagogy. Zajímavé jsou také jihlavské katakomby, hradby, zoo a krásně opravené uličky v blízkosti náměstí. Ráda se jedu podívat do Telče na zámek a přilehlý zámecký park nebo židovskou čtvrť v Třebíči. Vysočina je ale hlavně také bohatá na lesy, přírodní parky či chráněná území. Proto ráda chodím na procházky do přírody. Toto jsou zároveň všechna místa, která se snažím ukázat svým přátelům, kteří za mnou přijedou na Vysočinu. 


Jižní Čechy plné novinek a aktuálních informací

Praha a okolí plné novinek a aktuálních informací

Facebook i-Vysočina.cz

 

 

REKLAMA