OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Náramky rodiny ve čtvrtek na charitativním večeru slavnostně pokřtily ředitelka Women for Women Ivana Tykač a spisovatelka Bára Nesvadbová, která se stala patronkou projektu.

„Rodinu chápu jako pevný kruh, a právě proto jsme zvolili symboliku náramků. Jejich koupí může každý podpořit projekty Women for Women, které pomáhají samoživitelům a jejich dětem,“ uvedla Ivana Tykač. Podle jejích slov budou zlaté a stříbrné náramky podporou rodiny v nejširším slova smyslu, a to jak z pohledu těch, kdo zakoupením náramků obdarovávají, tak těch, kterým bude výtěžkem z jejich prodeje pomoženo.

REKLAMA

„Od své dcery Bibiany jsem se naučila, že žádná rodina není moc malá. Ani moc velká. Žádná rodina není ukázkově dobrá. Ani exaktně špatná. A konečně, žádná rodina není ideální. Nicméně každá, každá, kterou znám, je až za hrob láskyplná...,“ popsala svůj pohled na rodinu Bára Nesvadbová, patronka projektu a mimo jiné také matka samoživitelka, která večer zpestřila svým autorským čtením. 

Charitativní večer, jehož součástí byl také klavírní koncert Iriny Parker a výstava obrazů Jiřího Davida, vyvrcholil dražbou briliantového Náramku rodiny. Výtěžek 73 tisíc korun bude použit na dětský letní tábor, který Women for Women organizuje pro děti klientek z podporovaného bydlení.

Zlaté a stříbrné náramky z produkce šperkařství Love Victory mohou zájemci zakoupit na webových stránkách www.women-for-women.cz.


O Women for Women, o. p. s.

Organizace, založená v říjnu 2012 manželi Ivanou a Pavlem Tykačovými, dlouhodobě pomáhá samoživitelům s dětmi v nouzi. Poskytuje jim nejen bydlení, ale také odbornou pomoc v podobě psychologického, právního a sociálního servisu.

Velmi úspěšným projektem Women for Women jsou dále Obědy pro děti, které každoročně nasytí několik tisíc školáků, jejichž rodiče jim nemohou sami platit školní obědy.

Letos rovněž odstartuje nový projekt zaměřený na rodiče, kteří řeší otázku rozchodu nebo rozvodu. Pomůže jim co možná nejlépe zvládnout těžké životní období, kdy se jejich vztah rozpadá a dotýká se to jejich dětí, ale také ve fázi, kdy nad tímto krokem pouze uvažují.

REKLAMA