fotbal_hracFotbalisté Českých Budějovic vyhráli v nedělním utkání 10. kola Gambrinus ligy nad Jabloncem 2:1. O cenném zisku pro Jihočechy rozhodl ve druhém poločase gólem zkušený Rudolf Otepka.

Po prohře s Plzní udělal trenér Jablonce Komňacký v sestavě mnoho změn, ale na herním projevu úřadujícího vicemistra se to příliš neprojevilo. Naopak tradičně defenzivně laděné České Budějovice sehrály na své poměry povedený útočný duel. Už v 16. minutě dostal Jihočechy do vedení střelec Ondrášek, na druhé straně se před přestávkou trefil Lafata a srovnal.

Rozhodující moment zápasu přišel v 68. minutě, kdy se zkušený špílmachr Otepka dostal na hrot a střílenou přihrávku Ondráška trefil přímo do horního růžku Špitovy branky. Jablonec měl šanci vyrovnat po ráně Loučky, ale míč skončil jen na tyči.

Gambrinus liga, 10. kolo:

SK Dynamo České Budějovice - FK Baumit Jablonec 2:1 (1:1)
Branky: 16. Ondrášek, 68. Otepka - 43. Lafata. Rozhodčí: Mikel - Ubias, Peřina. ŽK: Lengyel - Kovařík. Diváci: 2249.

Sestavy:
SK Dynamo České Budějovice: P. Kučera - Laštovka, Horejš, Lencevič, Riegel - Mezlík, Černák, Otepka, Lengyel, Pecka (60. Hudson) - Ondrášek. Trenér: Jaroslav Šilhavý.
FK Baumit Jablonec: Špit - Eliáš, P. Pavlík, Huber, Jablonský - Vošahlík (66. Haurdič), Piták, Loučka, Kovařík - Pekhart, Lafata. Trenér: František Komňacký.

zdroj: MEDIAFAX