OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

fc vysocina logoÚspěšné zimní účinkování FC Vysočina v Tipsport lize klubu vyneslo šek na 60.000 korun. Vedení klubu se rozhodlo polovinu z částky za 3. místo v této soutěži věnovat na dobročinné účely. Dvacet tisíc putovalo ve prospěch Základní školy speciální a Praktické škola Jihlavy a deset tisíc obdrželo Dětské centrum Jihlava. Při předávání darů nechyběli trenéři a hráči prvního mužstva FC Vysočina.

Ve středu 13. března se trenér František Komňacký a brankář Jaromír Blažek vypravili do areálu souseda FC Vysočina – Dětského centra Jihlava. To se nachází v Jiráskově ulici a poskytuje péči dětem od narození do tří let věku. Jedná se o děti, jejichž rodiny se o ně nemohou, neumí, či v krajním případě nechtějí starat. Zařízením je provedla ředitelka MUDr. Ivana Ryglová a přitom došlo i na smutně veselý kontakt s nádhernými dětmi, o které je zde skvěle postaráno. Fotbalisté FC Vysočina do Dětského centra nezavítali poprvé a rozhodně ne naposledy.

REKLAMA

Dlouholetá vazba pojí FC Vysočina se Základní školou speciální a Praktickou školou Jihlava, která sídlí v Březinově ulici. Každý květen či červen pro ni klub pořádá v areálu Na Stoupách sportovní den. Ten se v letošním roce uskuteční za účasti zhruba stovky sportovců už po jedenácté. Dar ve výši 20.000 Kč předali do rukou ředitelky školy Zuzany Šimkové kapitán mužstva Lukáš Vaculík spolu s asistentem trenéra Josefem Vrzáčkem, který je hlavním iniciátorem tradičního sportovního dne. Stalo se tak v pondělí 8. dubna několik hodin před derby zápasem proti Brnu. Částka bude využita na nákup iPadů, který výrazně napomáhají výuce a rozvoji dětí.

Doplňme, že tradiční podpoře FC Vysočina se těší i Charitní pečovatelská služba při Oblastní charitě Jihlava. Ta od trenérů, zaměstnanců klubu a především hráčů prvního týmu v prosinci loňského roku obdržela částku ve výši 25.000 Kč.


Praha a okolí plné novinek a aktuálních informací

Jižní Čechy plné novinek a aktuálních informací

[fcbpridejte][/fcbpridejte

REKLAMA