OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

fc vysocina_logoVedení FC Vysočina v zimním období pokračuje v prodlužování kontraktů se svými hráči. Čerstvými přírůstky jsou v tomto směru dvě defenzivní opory jihlavského kádru – Karol Karlík a Petr Tlustý. Oba své jihlavské působení protáhli do 30. června 2014.

Slovenský defenzivní univerzál Karol Karlík (nar. 29.6.1986) přišel do Jihlavy v únoru 2009. Odchovanec Nitry v jejím dresu nabral zkušenosti z Corgoň ligy a též absolvoval půlroční hostování v tehdy druholigových Zlatých Moravcích. V barvách FC Vysočina tento bývalý mládežnický reprezentant Slovenska nasbíral 69 druholigových startů a v nich vstřelil 6 branek. Dvanáctkrát nastoupil i za juniorku v MSFL.

REKLAMA

„Jsem velmi rád, že mi klub nabídl prodloužení smlouvy. Za tři roky mi Vysočina přirostla k srdci a rád bych se v jejím dresu radoval z postupu do I. ligy. V Jihlavě jsem se usadil a dokonce čekáme narození syna,“ neskrýval radost Karol Karlík, kterého však nyní trochu trápí jeho zdravotní stav: „Ve středečním utkání s Brnem jsem v jednom souboji o míč špatně došlápl a musel jsem vystřídat s výronem v kotníku. Není to nic vážného, mám ortézu a po víkendu bych měl začít vyklusávat. Hodně mě ale štve moje absence ve víkendových finálových zápasech Tipsport ligy.“

Stoper Petr Tlustý (nar. 17.1.1986) působí na Vysočině ještě o rok déle, než jeho spoluhráč Karlík. Přišel v lednu 2008, když předtím působil v ČFL v celku Slavoj Vyšehrad. V mládežnických kategoriích Tlustý prošel Viktorií Žižkov, Slavií Praha a Bohemians 1905. Prakticky hned se stal nedílnou součástí stoperské dvojice jihlavské sestavy. Dosud za FC Vysočina nastoupil do 108 ligových zápasů a zaznamenal v nich 6 branek.

„Po čtyřech letech už se cítím být Jihlavákem, a proto mne těší, že mi vedení klubu věří a má zájem na mém dalším působení na Vysočině. Udělám vše pro to, abychom se všichni společně brzy dočkali Gambrinus ligy,“ zdůraznil Petr Tlustý, který se vyjádřil i k dosavadnímu průběhu zimní přípravy: „S náročnými tréninkovými dávkami nemám problém, navíc se nám docela daří i v přípravných zápasech. Vždyť to se ještě nikdy nestalo, že bychom v Tipsport lize postoupili až do závěrečných bojů. Ve středu proti Brnu mi trenéři ještě dali volno, ale ve víkendovém startu mi nic nebrání. Už jsem fit a těším se na zajímavou konfrontaci s prvoligovými celky.“

Zdroj: MEDIAFAX


[prazskezpravy][/prazskezpravy]

[jihoceskezpravy][/jihoceskezpravy]

[fcbpridejte][/fcbpridejte]

REKLAMA