OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM

hazenaDružstvo mužů „A“ Humpolce odehrálo další dva zápasy 2.ligy mužů – skupiny B na domácím hřišti, v obou případech přijela do Humpolce družstva ze špičky tabulky, zatímco v sobotu na Rokytnici Jiskra nestačila, tak velmi překvapivě v neděli porazila brněnský Draken a tím si připsala první svoje vítězství v soutěži.

V předposledním podzimním kole 2. ligy mužů hostili muži "A" Humpolce na stadiónu v Humpolci "V podhradí" soupeře z Hané, na kterého však podle papírových předpokladů nestačili. Úvod zápasu se více vydařil hostujícímu týmu, který si rychle vypracoval vedení postupně 4: 1 a poté 5 : 2, v další části hry se Jiskře dařilo skóre korigovat a do kabin se tak odcházelo za nejtěsnějšího vedení pro družstvo Rokytnice. I začátek druhé půle se daleko lépe vydařil házenkářům z Hané, kteří opět rychle dokázali zpět získat ztracené tříbrankové vedení. V prosřední části druhého poločasu Humpolec dokázal snížit na rozdíl jediné branky, nicméně v závěrečné desetiminutovce zkušenější hosté opět zabrali a bez větších problémů dovedli utkání do vítězného konce.

Poslední kolo podzimní části 2. ligy přineslo mužům "A" Humpolce úvodní vítězství v soutěži. Velmi překvapivě porazili druhý tým tabulky Draken Brno. Druhý tým tabulky přilákal do ochozů humpoleckého házenkářského stadiónu "V podhradí" rekordní podzimní návštěvu. Jiskra se favorita vůbec nezalekla, ihned od začátku na soupeře vlétla a po odehrání deseti minut svítil na ukazateli skóre stav 7 : 2. V dalším průběhu první části hry se již Humpolec střelecky trápil, čehož dokázali brňané využít a úspěšně provedeným nařízeným pokutovým hodem již po skončení řádné hrací doby prvního poločasu se porpvé dostali do nejtěsnějšího vedení. Po změně stran to dlouho vypadalo, že body poputují do Brna, nicméně v závěru utkání vynikajícím způsobem zachytal brankář Humpolce Jaroslav Barták a důležité branky v této rozhoodující fázi zápasu zaznamenal Jan Strádal.