OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Tomas Malek.JPGPo úspěšném prvním ročníku Havlíčkobrodského motokárového šampionátu se na začátku února rozjel i druhý ročník závodů. „Připravili jsme zase několik novinek, naplánováno je deset závodů, tak doufejme, že sezóna bude zajímavá,“ říká organizátor Michal Prášek.

Ještě před startem prvního kola se úplně změnila pravidla pro letošní ročník. Po volných tréninzích se jezdci seřadili do skupin, ve kterých pak závodili čtyřikrát po osmi minutách – tak aby si mezi sebou vystřídali motokáry. „Nikdo si tak nemohl stěžovat, že některá motokára je pomalejší, všichni jeli na stejných strojích,“ vysvětlil hlavní výhodu nového systému Prášek.

REKLAMA

Třetí místo v prvním letošním závodě obsadil Milan Ostrovský s průměrným časem kola 18,777 sekund. Pomyslné stříbro získal Pavel Nejezchleba (18,774 s) a vítězem se s časem 18,511 s stal Tomáš Málek z Prahy. „Měl jsem skryté ambice dostat se alespoň na stupně vítězů, ale že se takhle zadaří, to jsem nečekal,“ řekl vítěz po závodě. Zároveň si první návštěvu brodské KartArény pochvaloval a slíbil účast na příštím závodě.

Malek Nejezchleba Ostrovsky.JPG

Do závodu nastoupila jediná žena – Jana Semorádová. Závod sice nedokončila, i přesto převzala cenu pro nejlepší ženu na trati. Druhé kolo Motokárového šampionátu 2013 se pojede na začátku března.

Partnerem závodů je Město Havlíčkův Brod, Měšťanský pivovar Havlíčkův Brod a Poháry.com. Mediálním partnerem je kulturní magazín ZOOM.


Jižní Čechy plné novinek a aktuálních informací

Praha a okolí plné novinek a aktuálních informací

Facebook i-Vysočina.cz

REKLAMA