OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

fotbalStabilní členové kádru FC Vysočina v úterý 18. června absolvovali funkční a diagnostické testy na FTVS v Praze a od den později se sejdou v Jihlavě na prahu letní přípravy. Kouč František Komňacký v kabině přivítá šest nových hráčů, ovšem nejvýraznější letní posily by teprve měly dorazit v nejbližších dnech.

První tréninkový den bude obnášet od 9:30 hodin trénink v posilovně a odpolední fáze se už odehraje od 14:30 hodin na travnatém hřišti v areálu v Jiráskově ulici. Úvodní přípravný zápas byl plánován už na sobotu 22. června do Rakouska, kde měl být soupeřem jihlavského celku bulharský Botev Plovdiv. Tento duel však byl zrušen, tudíž první letní prověrka Vysočinu čeká v úterý 25. června v Bystřici nad Pernštejnem, kde Jihlava změří síly se slovenským mistrem Slovanem Bratislava. Utkání je součástí projektu Československý fotbalový týden a Vysočině v něm náleží ještě jeden duel – ve středu 26. června ve Svitavách proti Trenčínu. Aktuální program letních přípravných duelů FC Vysočina naleznete ZDE (http://www.fcvysocina.cz/zapas.asp?sezona=2013_let_prip), přičemž předběžně jsou doplněni i soupeři během rakouského soustředění – ruský FC Yenisey Krasnoyarsk a maďarský Ferencvárosi TC Budapešť. Více informací o soustředění v Horním Rakousku naleznete ZDE (http://www.fcvysocina.cz/clanek.asp?id=4027).

REKLAMA

A kteří noví hráči se zapojí do letní přípravy FC Vysočina? Budou jimi už avizovaní fotbalisté loňského kádru juniorky – levý bek Jan Urbánek (roč. 1993) a křídelník Luboš Košulič (roč. 1990), který dostane během čtrnáctidenní zkoušky prostor k přesvědčení o svých schopnostech.

Jihlavský dres v žákovské kategorii oblékal odchovanec Ledče nad Sázavou Jan Mikula (nar. 5.1.1992), který v roce 2007 neodolal vábení pražské Slavie. Tento talentovaný krajní bek byl několikrát zařazen do přípravného cyklu sešívaných, ale nikdy se nedočkal prvoligového startu. Vždy nastupoval za juniorku či „béčko“. Nyní dostává šanci ve formě ročního hostování šanci v FC Vysočina.

Na kraji obrany nastupuje i mladý makedonský obránce Valentin Kolevski. Ten naposledy nastupoval v klubu FK 11 Oktomvri Prilep a v Jihlavě hodlá prostřednictvím zkoušky bojovat o angažmá v Gambrinus lize.

Test v FC Vysočina podstoupí též útočník Vojtěch Přeučil (nar. 19.9.1990). Ten je hráčem Dukly Prahy, v jejímž dresu nastoupil do 30 zápasů a vstřelil 3 branky. Jeho bilance v uplynulém ročník Gambrinus ligy činí 25 startů a 3 branky do sítě Teplic, Příbrami a Hradce Králové. Přeučil je odchovancem Slavie Praha a na jaře 2012 hostoval v Sezimově Ústí.

Poslední novou tváří v letní přípravě FC Vysočina bude útočník Jakub Teplý (nar. 29.9.1993). Ten začínal v Sigmě Olomouc a od roku 2012 oblékal dres Frýdku-Místku. V uplynulém ročníku MSFL byl nejlepším střelcem týmu, čímž přispěl ke konečné druhé příčce „valcířů“ a pravděpodobném postupu do Fotbalové národní ligy.

V neposlední řadě doplňme, že se do prvoligové kabiny po zranění vrátí i stoper Milan Kopic a po půlroční pauze i levý bek Jan Šilinger.

„Doplnění týmu tímto rozhodně nekončí. Intenzivně pracujeme na posílení týmu, přičemž se zejména soustředíme na post útočníka. Též hledáme cesty k udržení Tomáše Rady v Jihlavě,“ stručně uvedl sportovní manažer Josef Jinoch.


Jižní Čechy plné novinek a aktuálních informací

Praha a okolí plné novinek a aktuálních informací

Facebook i-Vysočina.cz

REKLAMA