OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

fc vysocina logoZatím velmi početný kádr fotbalistů FC Vysočina v letní přípravě rozšířil další talentovaný fotbalista. Na roční hostování ze Sparty Praha přichází pravý krajní obránce či defenzivní záložník Adam Jánoš (nar. 20.7 1992). Mládežnický reprezentant a stříbrný medailista z EURA U-19 v roce 2011 je synem tragicky zesnulého brankáře Zdeňka Jánoše.

Adam Jánoš je odchovancem Sparty. Na svém kontě má 32 startů v dresu českých mládežnických reprezentací, přičemž je členem kádru současného výběru U-21. V letech 2009 – 2012 nastoupil za sparťanské „béčko“ do 32 zápasů II. ligy, v nichž zaznamenal 2 branky. V ročníku 2012/13 se musel spokojit se starty v ČFL, ovšem v závěru prosince loňského roku si připsal debut v Evropské lize v utkání proti Bilbau. První duel v Gambrinus lize absolvoval na jaře proti Slovácku. 

REKLAMA

Dosud největším Adamovým úspěchem je stříbrná medaile z Mistrovství Evropy hráčů do 19 let v roce 2011. V Rumunsku patřil k hlavním postavám českého výběru a na postu defenzivního záložníka odehrál všech pět utkání.


Praha a okolí plné novinek a aktuálních informací

Jižní Čechy plné novinek a aktuálních informací

Facebook i-Vysočina.cz

REKLAMA