OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

fc_vysocina_tymFotbalistům ve II. lize a též týmu FC Vysočina se nezadržitelně krátí zimní příprava a blíží se jarní výkop. Ten z jihlavského pohledu v neděli 6. března obstará velice důležitý duel na stadiónu Slovanu Varnsdorfu. Při pohledu na současný početný kádr „A“ týmu FC Vysočina jistě mnohému vyvstane otázka, v jaké sestavě tým trenéra Josefa Vrzáčka nastoupí? Zkuste si tedy tipnout! JAK JINAK PROBÍHÁ ZIMNÍ PŘÍPRAVA FOTBALISTŮ NA JARO A NA CO VŠECHNO SE MŮŽOU FANOUŠCI V LETOŠNÍ SEZÓNĚ TĚŠIT, O TOM JSME SI POVÍDALI S MLUVČÍM KLUBU FC VYSOČINA MIROSLAVEM FUKSEM!

Vaše návrhy základní jedenáctky očekáváme na e-mailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nejpozději do středy 2. března. Přesnou volbu odměníme klubovými suvenýry! Zároveň vám nabízíme tento bližší pohled na možnosti kádru FC Vysočina.


Brankář
Takto kvalitní trojice brankářů v FC Vysočina ještě nikdy nepůsobila. Lotyš Maksims Uvarenko byl na podzim jedničkou, ovšem jeho zranění si vynutilo příchod velezkušeného Martina Svobody. Boj o místo v sestavě však určitě nevzdává ani talentovaný Slovák Dalibor Rožník. Dvacetiletý Martin Matiášek bude hlavně sbírat zkušenosti v juniorce. Vše má teprve před sebou.

Pravý obránce
Na podzim zde nejčastěji nastupoval Brazilec Gabriel, ovšem má na tomto postu velkou konkurenci v osobě klubové ikony Michala Veselého. Na pravém beku navíc mohou alternovat Karol Karlík či Petr Tlustý.

Levý obránce
Podzimní část zde patřila Chorvatu Petaru Gavrićovi, navíc zde zaskakovali Karol Karlík nebo Gabriel. Se zimním návratem Tomáše Cihláře z hostování v Třinci a především s přestupem talentovaného Jana Šilingera výrazně stoupla konkurence na tomto postu.

Dvojice stoperů
Kouč Luboš Urban na podzim sázel na duo Petr Tlustý – Jan Šimáček. V závěru podzimu se však ve stoperské dvojici zabydlel Jan Halama. Navíc místo uprostřed obrany velmi dobře zvládají i Karol Karlík a Petar Gavrić.

Defenzivní záložník
Získá místo v základní sestavě zkušený Jiří Gába nebo Slovák Karol Karlík. Nebudou hrát oba? Nebo bude ze zadní pozice řídit hru Radek Görner?

Střední ofenzivní záložník
Střed zálohy nabízí více variant. Pokud by kouč Josef Vrzáček vsadil na jednoho hrotového útočníka, tak by bylo možné očekávat nasazení dvou středových defenzivněji laděných záložníků a jednoho podhrotového hráče. Nasazení dvou hrotů by ve středu zálohy znamenalo jen dvě místa. V podzimní části patřil střed hřiště Radku Görnerovi a kapitánovi Filipu Dortovi. Konkurenci na tomto postu však nepochybně zvýší příchod Lukáše Vaculíka a navrátilce z hostování Jana Kopice. V centru zálohy však může velmi dobře alternovat i Slovák Peter Krutý. Pod klasickým hrotovým útočníkem rád nastupuje i Martin Bača. Zranění z úvah o základní sestavě prozatím vyřadilo talentovaného juniora Tomáše Kučery.

Pravá záloha
Na podzim zde měl předplaceno místo rychlík Petr Dolejš. Velmi dobrou variantou by však mohlo být i nasazení Lukáše Vaculíka, Jana Kopice nebo Gabriela. Zapomenout nelze ani na zkušeného Michala Veselého.

Levá záloha
Toto místo na podzim náleželo Slovákovi Peteru Krutému, ovšem několikrát se zde objevil i Stanislav Tecl. Zimní příchody či návraty však konkurenci na tomto postu výrazně zvedly. Na levém halvu může operovat Jan Šilinger, Tomáš Cihlář, Lukáš Vaculík nebo Jan Kopic. V přípravě zde navíc velmi dobré výkony podával mladík Jan Kosak.

Útok
K trojici Stanislav Tecl, Martin Bača a Slovák Arnold Šimonek v zimě přibyl bosenský kanonýr Muris Mešanović a momentálně zraněný mladík Tomáš Kučera. Kdo z nich zaujme místo v základní jedenáctce? Bude pouze jeden nebo dostanou důvěru dva hroti?
REKLAMA