OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

fotbalFotbalisté FC Vysočina poprvé v historii postoupili do semifinále zimní Tipsport ligy. Ve své brněnské skupině nepoznali hořkost porážky a krom remízy s Olomoucí dokázali zdolat Zlaté Moravce, Slovácko, Znojmo a dnes v přímém souboji o postup i domácí Zbrojovku Brno. Jihlavský celek měl v utkání více ze hry a nakonec díky dvěma proměněným penaltám zvítězil 0:2 (0:0). Úspěšným exekutorem byl v 59. a ve 4. minutě nastavení Stanislav Tecl.

V základní sestavě Vysočiny nastoupil devětadvacetiletý záložník David Helísek. Se svými novými spoluhráči musel čelit úvodní aktivitě Brna. To však ve svých nadějných příležitostech neuspělo a tak postupně přebrala iniciativu a gólové šance Vysočina. Druhou část už hosté ovládli a korunovali ji proměněným pokutovým kopem po faulu na Helíska. Zodpovědnost na sebe vzal Stanislav Tecl. Tentýž hráč zužitkoval tuto nejvýhodnější standardní situaci ve 4. minutě nastavení.

REKLAMA

„Brno bylo v první dvacetiminutovce lepším, důraznějším a aktivnějším týmem. Drželo míč a hráči soupeře byli pohyblivější. Do výraznějších šancí jsme se však nepustili. Nám chvíli trvalo, než jsme se dostali do tempa. Závěr poločasu však už patřil nám a převahu jsme udrželi i do druhé půle. Zaslouženě jsme ji přetavili v cenné vítězství,“ řekl k zápasu trenér Roman Pivarník, který doplnil: „Do zápasů turnaje jsme šli, stejně jako všechny týmy, z plné přípravy. Proto nás zisk 13 bodů velice těší. Před námi je atraktivní, ale zároveň hodně náročný víkend. Když se podíváme na náš současný poměrně úzký kádr, v němž je několik zdravotně indisponovaných hráčů, tak bude hodně složité obě zápasy zvládnout. Musíme eliminovat riziko zranění, tudíž uvažuji o tom, že ve finálovém klání turnaje dáme šanci i některým hráčům juniorky. Dnes nám s výronem v kotníku už v první půli odkulhal Karlík, oproti tomu už bude k dispozici Tlustý.“

Góly: 59. a 90.(+4) Tecl (obě z pen.)


Praha a okolí plné novinek a aktuálních informací

Úspory energie sledujte na EnergyTV

Facebook i-Vysočina.cz

REKLAMA