OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

fc vysocina logoFC Vysočina vítězně zvládl i druhý přípravný duel v rámci soustředění v turecké Antalyi proti FC Kryvbas Kryvyi Rih. V měření sil 10. celku české Gambrinus ligy proti 12. týmu ukrajinské Premier League uspěla Jihlava v poměru 1:2 (0:1). Branky za vítěze stříleli Tomáš Marek a Karol Karlík.

Utkání bylo sehráno v Beleku, který je od hotelového komplexu, v němž je ubytován jihlavský tým, vzdálen asi 45 minut jízdy autobusem. Hrálo se na méně kvalitní trávě a za poměrně intenzivního větru. První dějství přineslo vyrovnaný průběh bez větších šancí. Vysočina se ujala vedení ve 40. minutě po rychlém brejku, kdy Masopust nezištně vybídl ke skórování Marka – 0:1.

REKLAMA

Úroveň ukrajinské ligy je vysoká a to potvrdil průběh druhé půle. Vysočina během ní byla pod poměrně silným tlakem soupeře, kterému odolávala bojovností, nasazením a dobrou organizací hry. Kryvbas byl za svoji snahu odměněn v 70. minutě zaslouženým vyrovnáním, když skóroval nigerijský záložník Babatunde – 1:1. Vysočina však přesto dokázala strhnout povzbudivou výhru na svoji stranu. Pět minut před koncem se do míče z pětadvaceti metrů opřel Karlík a jeho rána skončila v síti – 1:2.

„Zápas byl spíše bojovný, rozhodně mu nechybělo velké nasazení. Zároveň však nabídl řadu nepřesností. Zatímco první půle byla vyrovnaná, tak druhý poločas patřil Kryvbasu, který naši defenzívu opravdu výrazně prověřil. Zatím nám ale přeje štěstí, tudíž soupeř dokázal vsítit jedinou branku a my se nakonec v závěru díky povedené střele mohli radovat z výhry,“ stručně zhodnotil utkání trenér František Komňacký. Ten se vyjádřil i k absencím ve svém kádru: „Kučerovo svalové zranění zde bohužel nejsme schopní odpovídajícím způsobem léčit, tudíž nyní hledáme způsob, jak se předčasně vrátí ze soustředění domů. Šimonek prodělal virózu a dnes poprvé trénoval. V sobotu by snad mohl zasáhnout do utkání proti polskému týmu Jagiellonia Bialystok. V tomto utkání předpokládáme nasazení Václava Kolouška.“


Praha a okolí plné novinek a aktuálních informací

Jižní Čechy plné novinek a aktuálních informací

Facebook i-Vysočina.cz

REKLAMA