OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Peter Pláteník, třiatřicetiletý český reprezentant klasického šestkového volejbalu, nejlepší přihrávač mistrovství světa v Itálii a zároveň juniorský reprezentant v plážovém volejbale, se po ukončení své aktivní kariéry usadil opět ve Světlé nad Sázavou, kde vyrůstal. Nyní se věnuje trénování plážového volejbalu v Pelhřimově. Více o sobě prozradil v následujícím rozhovoru.

 

REKLAMA

beachwell peter platenik profilovkaBěhem své kariéry jste procestoval několik evropských i asijských zemí, proč jste se rozhodl vrátit zpátky na Vysočinu?
Asi proto, že doma je doma. Mám tu zázemí, rodinu, kamarády. Jsem rád, že jsem mohl poznat i život v jiných zemích, bylo to rozhodně zajímavé a budu mít na co vzpomínat. Obzvláště Itálie mi přirostla k srdci. Ale na Vysočině se cítím doma.

Nyní se věnujete trénování plážového volejbalu. Proč ne klasického šestkového, na kterém je postavena celá vaše kariéra?
Plážovému volejbalu jsem se věnoval současně s šestkovým už od 15 let, byl jsem v české reprezentaci kadetů i juniorů, v 19 letech jsem si musel vybrat, jakou cestou se vydám, a já se rozhodl pro šestkový – kvůli nabídce z klubu Odolena Voda. K plážovému volejbalu jsem se snažil po ukončení kariéry v šestkovém vrátit, bohužel kvůli zdravotním problémům to již nebylo možné. Beachvolejbal má pro mne ale stále své kouzlo, a tak se mu věnuji nyní alespoň v roli trenéra a amatérského hráče.

Plážový volejbal je spíše záležitosti velkých měst, mezi které Pelhřimov zrovna nepatří.
Pelhřimov je sice menší město, nicméně je na Vysočině a vyrostl tam krásný moderní areál Beachwell, který nabízí skvělé podmínky pro plážový volejbal. A to i v zimě, díky kryté vytápěné hale, ve které jsou pro zimní sezonu k dispozici dva kurty. Nebojím se říci, že tento areál je nejlepším celoročním areálem pro plážové sporty v České republice a navíc se skvělým zázemím pro relax (wellness) i regeneraci (kryoterapie), které nejen sportovci jistě ocení.

beachwell peter platenik areal foto

Foto: Beachwell Pelhřimov

Komu jsou tréninky určeny?
Spolu s mými kolegy, Míšou Jelínkovou, Zuzkou Kozlerovou a Zdeňkem Mandlem, vedeme dvakrát týdně volejbalové kroužky pro děti. O víkendech pořádáme pravidelné kempy plážového volejbalu pro mírně pokročilé i pokročilé – jsou to vlastně tréninky, kde si zájemci zatrénují společně s ostatními beachvolejbalisty, zdokonalí techniku hry a zlepší kondici. Organizujeme také tzv. kruhové tréninky pro posílení celého těla, ty vede hlavně Míša Jelínková, která je mimo jiné i kondiční trenérkou extraligového mistra VK Prostějov. Samozřejmě jsou po předchozí domluvě možné i individuální nebo skupinové tréninky. Takže si s námi může přijít zatrénovat v podstatě každý a navíc v kterémkoli ročním období.

Kontakt na Petra Pláteníka, ostatní trenéry i podrobné informace o areálu najdete na www.beachwell.cz.


Vysočina plná novinek a aktuálních informací

Úspory energie sledujte na EnergyTV

REKLAMA