Město Český Krumlov otevírá programy finanční podpory, ve kterých rozdělí přes osm milionů korun

Možnost získat finance na činnosti, které přispívají k rozvoji života obyvatel v Českém Krumlově, mají nyní nejrůznější organizace, spolky a sdružení. Město Český Krumlov právě otevírá příjem žádostí o dotace z programů podpory. Žádosti o dotaci lze podávat od 1. do 15. února v oblasti kultury, zahraniční spolupráce, sociálních a souvisejících služeb, sportu a volnočasových aktivit dětí a mládeže.

Číst dál...

Vodohospodáři instalují mobilní úpravnu pitné vody ve Vyšším Brodě

Dlouhodobé sucho a rostoucí počty návštěvníků. To je kombinace, která může způsobit zejména v turisty oblíbených oblastech potíže s nedostatkem pitné vody. Pro takové případy mají vodohospodáři společnosti ČEVAK a.s. v záloze náhradní řešení. Ve Vyšším Brodě instalují mobilní úpravnu vody. Ta posílí dosavadní zdroje.

Číst dál...

Po dohašení požáru našli ohořelé lidské tělo

V úterý 2. září pět minut před 19. hodinou přijalo Operační a informační středisko HZS Jihočeského kraje informaci o požáru již nepoužívaného motorestu u obce Dolní Dvořiště. Po dohašení požáru hasičskými jednotkami bylo v požářišti nalezeno ohořelé lidské tělo. Vzhledem ke stupni ohoření mrtvého těla nebylo možné určit totožnost ani pohlaví, proto byla nařízena soudní pitva. Současně s tímto prověřováním zjišťují kriminalisté ve spolupráci s hasiči také přesnou příčinu vzniku požáru.

Číst dál...

REKLAMA