REKLAMA

Víkendovou zastávkou přívěsu Nadace ČEZ se dvěma Oranžovými koly se stalo dějiště Frýdlantského ČEZ duatlonu. Minutou pohybu mohli závodníci i diváci podpořit Svaz tělesně postižených v České republice a osvětovou činnost pro děti a mládež spolku ZO ČSOP Lubno.

 

REKLAMA

Frydlantsky CEZ Duatlon Oranžové kolo2 menšíFrydlantsky CEZ Duatlon Oranžové kolo1 menší

Foto zdroj: ČEZ

Frýdlant nad Ostravicí se v sobotu 16. června stal dějištěm závodů cyklistů a běžců zároveň. Na třech trasách o délce od 2,5 do 19 km měřili síly dospělí i děti v několika kategoriích a navíc v divácky oblíbeném závodu 4členných týmů ve vynášce sudu piva na vrchol Lysé hory s názvem Beskydský šerpa.

Stejně jako v předchozích ročnících, ani letos nechyběl přívěs Nadace ČEZ s charitativními Oranžovými koly. V letošním roce neváhali minutou šlapání podpořit dobrou věc zejména mladí účastníci závodu, kterým ještě na další krátkou cyklojízdu zbyly síly.

Pomáhalo se dvěma organizacím z regionu: frýdlantské pobočce Svazu tělesně postižených v ČR, pro kterou se „vyšlapalo“ 50 086 korun, a mladým ochráncům přírody z ČSOP Lubno, kteří získají 51 990 korun. Šeky na granty od Nadace ČEZ jim předal regionální reprezentant společnosti ČEZ Distribuce Milan Šťastný.  Výše příspěvku je určenou najetou vzdáleností na obou trenažérech.

„Finance z Oranžových kol využijeme na úhradu nákladů naší činnosti, například na zaplacení pronájmů na akce v kulturním domě nebo na občerstvení a autobusové zájezdy. Díky aktivitám našeho spolku nesedí senioři doma, ale mohou si užít pohodové stáří,“ uvedl předseda svazu Oldřich Moris.

Lubenští chtějí finance použít hlavně pro děti. „Peníze využijeme hlavně pro činnost oddílu mladých ochránců přírody. Máme v plánu koupit mikroskopy na bádání, abychom se s dětmi mohli věnovat výzkumu přímo v přírodě. A také pořídíme fotopasti na pozorování zvěře, které dětem nabídnou unikátní studijní materiál. Dnes je v přírodě tolik turistů, že pozorování zvěře naživo je mnohem náročnější než dříve,“ vysvětlil předseda ZO ČSOP Lubno Martin Hlaváč.

„Díky Nadace ČEZ patří všem těm sportovně zapáleným účastníkům závodů, kteří svou energii věnovali podpoře místních neziskových organizací a přispěli tak na jejich veřejně prospěšné aktivity,“ doplnila ředitelka nadace Michala Ziková.

REKLAMA