OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Zpěváci pomohli se zakoupením infuzní pumpy pro podávání chemoterapie onkologickým pacientům

Primář onkologického oddělení naší nemocnice  MUDr. František Lehanka si na začátku července převzal šek na částku 23 618,- Kč - výtěžek letošního benefičního koncertu pěveckého sboru Jasoň. Tuto částku tvoří vstupné na koncert a příspěvek členů sboru. Kromě poděkování MUDr. Lehanka zároveň sdělil, co všechno jsme pořídili za výtěžky z předchozích ročníků. Celková částka letos dosáhla hodnoty 97 769,- Kč.

Číst dál...

Obec Vysoká oslavila 710 let. Žehnalo se novému obecnímu znaku

Vysoká - Rodáci, občané a hosté z širokého okolí si 23. června připomněli výročí 710 let od první písemné zmínky o obci Vysoká u Havlíčkova Brodu. Vrcholem celodenní oslavy bylo požehnání novému obecnímu znaku a praporu, kterého se ujal Jakub Jan Med z farnosti ve Svatém Kříži. Nový znak vychází z obecní kroniky, ve které byl vyobrazen symbol holubice a vysokého stromu. Obec se proto obrátila na heraldika Jana Tejkala, který potvrdil, že právě tak vypadal prapůvodní symbol obce vycházející ze staré obecní pečetě uložené v Národním muzeu v Praze.

Číst dál...

Potomek Palackého a Riegra otevírá jejich památník na zámku v Malč

Potomkovi Františka Palackého a Františka Ladislava Riegera se podařilo na Vysočině vybudovat muzeum těchto dvou významných mužů, kteří stáli u zrodu české moderní politiky. Václav Macháček Rieger vytvořil novou expozici na svém zámku v Malči u Chotěboře na Havlíčkobrodsku - k vidění bude soboty a neděle od 10.00 do 17.00 přes celé letní prázdniny až do září.

Číst dál...

Projekt Řídím, piju nealko pivo proběhne v Kraji Vysočina i v letošním roce

Policisté na Vysočině se letos opět zapojili do celorepublikové preventivní akce „Řídím, piju nealko pivo!“, která probíhá již několikátým rokem ve spolupráci s Českým svazem pivovarů a sladoven. Alkohol za volantem je příčinou celé řady vážných dopravních nehod a právě o letních prázdninách chtějí policisté upozornit řidiče na to, že alkohol za volant nepatří.

Číst dál...

REKLAMA