OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Na webových stránkách Nemocnice Havlíčkův Brod (NHB) najdou nově pacienti velice užitečný odkaz. Lze se na něm dozvědět vše o lécích.

Léky nejsou jen tak ledajaká věc. Nebezpečí spojené s nevhodným užíváním léků či s jejich reakcí na jinak zcela neškodné potraviny se dlouhodobě podceňuje. Některé konkrétní kombinace léků s jinými přípravky, pokrmy či bylinkami mohou mít neblahé následky na zdraví jedince a snížit účinnost léčby.

REKLAMA

Online poradna Znám své léky byla spuštěna začátkem června letošního roku na webové stránce http://www.znamsveleky.cz. Dává si za cíl zodpovědět všechny dotazy ohledně užívání léčiv a přispět tak k lepší informovanosti české veřejnosti. Odkaz na ni je možné najít v pravé liště webových stránek brodské nemocnice pod sekcí Nemocniční lékárna.

„Tento odkaz jsme se rozhodli zveřejnit, protože nám přijde velice užitečný. Z praxe víme, že je nutné pacienty upozornit na případná rizika při nedodržování pokynů lékaře v užívání léčiv a na reálné nebezpečí spojené s nevhodným užíváním léků či s jejich reakcí na jinak zcela neškodné potraviny či byliny,“ sdělila manažerka kvality v NHB Lada Cetlová. S užitečností této poradny souhlasí i vedoucí nemocniční lékárny Vít Vodrážka. „Pacienti mohou samozřejmě potřebné informace získat na dotaz v naší lékárně. Ti, kteří nechtějí osobní konzultaci, ale anonymní radu, mohou využít poradnu. Konzultaci bych doporučoval zejména pacientům, kterým léky předepisuje více lékařů. Dozví se, jestli se léky, které užívají, vzájemně neovlivňují a tím nedochází k negativním výsledkům léčby. Poradna tedy pomůže vyznat se v lécích, které užíváte, odhalit případné interakce neboli vzájemnou nesnášenlivost léčiv. Pak je důležité vše konzultovat s lékařem," upozornil vedoucí.

Poradna funguje zcela anonymně a bezplatně.


Úspory energie sledujte na EnergyTV

Vysočina plná novinek a aktuálních informací

REKLAMA