OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

mimi chuvicka havl.brod ikona 12062014Dětské oddělení Nemocnice Havlíčkův Brod získá ve středu 18. června od sponzorů 28 nových „hlídacích chůviček“ pro novorozence. Podle slov mluvčí nemocnice Petry Černo jde o nové monitory dechu Babysense, které v nemocnici využívají na novorozeneckém úseku a stanici intermediární péče o novorozence. Dvacet „chůviček“ jim předá Nadace Křižovatka, které sponzorsky přispěla na nákup společnost RWE a VZP ČR. Na dalších šest monitorů nemocnici přispěla společnost CORA HB a na dva pivovar Bernard Humpolec.

Dětské oddělení disponuje celkem 60 přístroji a monitory jsou využívány na všech postýlkách pro novorozence. „Monitory dechu slouží ke kontrole dechu novorozence. Jejich hlavním úkolem je zavčasu upozornit maminku i personál na případnou zástavu dechu,“ zhodnotil význam přístroje primář dětského oddělení Miloslav Sýkora.

REKLAMA

Jde o velmi citlivé bezpečné bezdotykové zařízení, které monitoruje dýchání a pohyb dítěte přes matraci postýlky. Je to výborný pomocník pro každodenní péči o dítě. Svoji nepostradatelnou úlohu má při péči o kojence s nízkou porodní váhou, rizikovými zdravotními komplikacemi, ale i při péči o zcela zdravé miminko. Hlavním důvodem využití Babysense je tzv. Syndrom náhlého úmrtí dítěte SIDS, který je jednou z nejčastějších příčin úmrtí kojenců do jednoho roku života. Příčiny tohoto jevu nejsou zcela vysvětleny, podstatou problému je náhlá porucha v dýchání novorozence. Pokud není dítě včas probuzeno nebo mu není poskytnuta první pomoc, může zemřít.

Monitory musí nemocnice pravidelně obměňovat, neboť jejich životnost je jen několik let. Nadace Křižovatka jí s tím pravidelně pomáhá. „Za dobu působení nadace bude k dnešnímu dni předáno 5 365 monitorů Babysense do nemocnic ve všech regionech ČR,“ sdělil člen správní rady Nadace Křižovatka Vlastimil Novotný.

Jak doplnila mluvčí nemocnice, velké poděkování patří také společnosti CORA HB a humpoleckému pivovaru Bernard. „Velice nás potěšil zájem okolních firem o sponzorování prospěšného přístroje,“ podotkla Petra Černo.


Vysočina plná novinek a aktuálních informací

Úspory energie sledujte na EnergyTV

REKLAMA