OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

studentkaSedmý ročník Letní žurnalistické školy Karla Havlíčka Borovského 2011, která se uskuteční od 14. do 21. srpna, se zaměří především na téma Polské žurnalistiky v posledních desetiletích a česko-polským vztahům, nadále se ale bude hovořit o tématech souvisejících se středoevropským prostorem.

„V letošním roce jsme rozšířili okruh našich partnerů o Polský institut v Praze, díky kterému přijedou na Vysočinu dvě novinářské osobnosti z Polska, Janina Jankowska a Piotr Górecki, kteří představí současnou polskou žurnalistiku a polská média.

Současně jsme také zahájili spolupráci se Slovenským institutem, který do Brodu pozval novináře Jozefa Švolíka, současného poradce místopředseda vlády Slovenské republiky Rudolfa Chmela. Toho náš projekt zaujal natolik, že se besedy o vztazích politiků a novinářů zúčastní společně s Jozefem Švolíkem také,“ popisuje dvě z novinek Milan Pilař, spoluautor projektu žurnalistické školy.

Tradičními partnery týdenní školy v Havlíčkově Brodě jsou nadace Friedrich Ebert Stiftung, Americké centrum při Velvyslanectví USA v Praze, Rakouské kulturní centrum v Praze, které přivezou na Vysočinu další hosty. Bude mezi nimi Erik Best, americký novinář žijící v Praze, Paul Oglesby, tiskový atašé americké ambasády v Praze, Roland Adrowitzer - šéfredaktor ÖRF, německá spisovatelka Herma Kennel nebo slovenský novinář a spisovatel Jozef Banáš.

„Mezi novými mediálními partnery jsou Literární noviny, jejichž šéfredaktor Petr Bílek otevře v pondělí 15. srpna večerní debaty ve velkém sále Staré radnice. Besedy a přednášky jsou už tradičně zdarma přístupné veřejnosti a současně je také online přenášíme po internetu,“ doplnil Milan Pilař. Pořadatelé také nově spolupracují se zastoupeními Evropského parlamentu a Evropské komise v Praze, oba tiskoví atašé, Jan Pátek a Martin Stašek, přiblíží ve workshopu účastníkům, jaké informace a jakým způsobem mohou od obou institucí získávat.

Sedmého ročníku Letní žurnalistické školy Karla Havlíčka Borovského 2011 se zúčastní pětačtyřicet mladých lidí z pěti zemí Evropy, kteří se celý týden budou věnovat tajům žurnalistiky a médií.

„V letošním roce jsme díky spolupráci s Krajským úřadem v Jihlavě navázali kontakt s fakultou žurnalistiky v Užhorodě v Zakarpatské oblasti Ukrajiny a na naše pozvání přijede na Vysočinu pět mladých žurnalistů. Vedle nich se už tradičně účastní týdenní školy mladí lidé z Česka, Slovenska a Německa, nově přijíždí jedna z účastnic z Běloruska,“ dodává Milan Pilař.

 Podle jeho slov se obsah školy nemění, účastníci budou rozděleni do pěti skupin - televize, rádio, tisk, web a PR a marketing. „Garanti jednotlivých skupin připravili program, v jednotlivých skupinách se navíc představí zajímaví hosté v roli lektorů, například Jakub Unger a David Slížek z online deníku Aktuálně.cz, Petr Závozda z Lidových novin, Daniel Köppl z týdeník Marketing a média, Petr Sehnoutka či Ľubomír Smatana z Radiožurnálu, Daniela Paličková, PR manažerka, společnosti Coca Cola pro ČR a SK či mluvčí Policie ČR v Praze, Tomáš Hulan. Podařilo se nám na několik dní získat také Stanislavu Benickou, která je přední slovenskou odbornici na televizní zpravodajství,“ uzavírá Milan Pilař.

Mediálními partnery akce jsou online deník Aktuálně.cz, Lidové noviny, Český rozhlas 1 Radiožurnál, týdeník Marketing a média.

Regionálními partnery Český rozhlas Region, Deník, Jihlavské listy, online deník Vysočina-news.cz a televize HBin.

Dalšími partnery akce jsou město Havlíčkův Brod, Krajská knihovna Vysočiny v Havlíčkově Brodě, Bosch Diesel Jihlava, PSJ, a. s. Jihlava, nakladatelství Fragment, Měšťanský pivovar Havlíčkův Brod, a. s., společnost Amylon, a. s. Havlíčkův Brod, společnost Kelcom, s. r. o.
REKLAMA