OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

nemocnice HB operace ilu zdroj petra cernoV letních měsících budou v havlíčkobrodské nemocnici probíhat stavební úpravy na oddělení ARO, JIP chirurgických oborů a centrálních operačních sálech. Pacientům přinesou moderní pooperační pokoje. Informovala o tom mluvčí nemocnice Petra Černo. 

Částečně omezený provoz budou mít od pondělí 30. června 2014 na oddělení ARO a JIP chirurgických oborů. Na těchto odděleních se začne se stavebními úpravami s cílem rozšíření stanic. „Jde o dlouhodobě plánovanou akci rozšíření stanic o pooperační pokoje. Vše bude probíhat za finanční podpory našeho zřizovatele Kraje Vysočina,“ sdělil technický náměstek nemocnice Josef Tvrdý. Operativa v havlíčkobrodské nemocnici podle Petry Černo dlouhodobě stoupá. „Ročně se u nás uskuteční v průměru 9 500 operačních výkonů plus 1 350 porodů. Pooperační pokoje, dospávací pokoje a lůžka JIP jsou plně vytížena. Předpokládaný rozpočet akce počítá s částkou 5,5 milionu korun,“ doplnila mluvčí.

REKLAMA

Stavební úpravy přinesou dočasnou změnu vstupu na tato oddělení. Přístup bude zajištěn přes 1. NP chirurgický trakt směrem k ARO ambulanci - boční schodiště. Trasa bude barevně vyznačena  a přesné informace budou pacientům a návštěvám též poskytovat 24 hodin denně pracovnice informačního centra.

Od 18. července 2014 pak dojde také ke stavebním úpravám dvou operačních sálů na oddělení COS. Modernizace prostor a vybavení přinese vysoce moderní a bezpečné prostředí pro velké operační zákroky. „Po 18 letech nepřetržitého provozu dojde k opravě aseptických operačních sálů. Při této akci bude provedena výměna elektrovodivé podlahy v prostorách pro přípravu pacienta a v pooperačním boxe. K výměně podlah dojde také v bezprostředně navazujících prostorách - sklady zdravotnického materiálu, sklady kloubních náhrad a přípravny operačních týmů. Výměna vstupních a výstupních mechanických dveří za plně automatické, modernizace vzduchotechniky a výměna nábytku jsou taktéž součástí plánované přestavby,“ dodal náměstek Tvrdý.

Uvedené opravy vylepší pracovní prostředí a zajistí podmínky pro udržení vysokých hygienických požadavků na toto oddělení a jeho modernizaci. Ukončení akce je naplánováno na 13. srpna 2014.


 

Vysočina plná novinek a aktuálních informací

Jižní Čechy plné novinek a aktuálních informací

REKLAMA