OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Kriminalisté v říjnu loňského roku zadrželi dva muže, kteří se dopustili závažného protiprávního jednání. Jeden z nich fyzicky napadl a zranil sedmnáctiletého mladíka a odvezl jeho přítelkyni proti její vůli, druhý muž pak dívku hlídal, aby jí zamezil v útěku. Oba muži jsou mimo jiné obviněni z trestného činu zbavené osobní svobody a jsou umístěni v královéhradecké vazební věznici.

Případ pro policisty začal v úterý 7. října v devatenáct hodin, kdy na tísňovou linku 158 přijali oznámení o zraněném mladém muži, který požádal o pomoc obyvatele obce Květnov. Policisté obvodního oddělení ihned vyjeli na místo a od mladíka zjistili, že byl napaden svým známým, který posléze z místa odjel s přítelkyní zraněného a on o ní nemá žádné zprávy. Mladík byl poté převezen na ošetření do havlíčkobrodské nemocnice, kde byl hospitalizován.

REKLAMA

Policisté ve spolupráci s havlíčkobrodskými kriminalisty začali po pachateli napadení a přítelkyni zraněného pátrat. „Podezřelého jsme vypátrali a pět minut po půlnoci zadrželi na jedné z ubytoven v Havlíčkově Brodě,“ řekl zástupce vedoucího havlíčkobrodského územního odboru David Spilka. Jedná se o třiatřicetiletého muže původem z Ostravska, policisté ho následně umístili do policejní cely.

Kriminalisté se navíc stále pokoušeli kontaktovat přítelkyni zraněného na jejím mobilním telefonu. Po třetí hodině v noci jim poslala SMS zprávu, že se nachází někde v lese a nějaký muž ji hlídá. Kriminalisté pokračovali v intenzivním pátrání, kterého se účastnily i hlídky obvodního oddělení, dopravního inspektorátu a cizinecké policie. Nakonec byla dvaadvacetiletá žena vypátrána v penzionu v katastrálním území obce Štoky. Na místě kriminalisté zadrželi dvaačtyřicetiletého muže z Havlíčkobrodska, který měl dívku v pokoji penzionu hlídat.

Z výpovědí poškozených vyplynulo, že mladší ze zadržených měl dvojici vylákat na schůzku na odlehlé místo nedaleko obce Okrouhlička. Mladíkovi pak pohrozil střelnou zbraní a donutil ho vystoupit z auta. Poté ho napadl plastovou tyčí a způsobil mu zranění na různých částech těla, zejména na hlavě. Z místa pak odjel s přítelkyní zraněného jejím automobilem. Ženu měl následně donutit, aby nastoupila do vozidla druhého zadrženého, který ji převezl do uvedeného penzionu, kde ji měl hlídat. Auto poškozené, ve kterém byly její i přítelovy věci v hodnotě téměř 62 tisíc korun, pak třiatřicetiletý muž neoprávněně použil k různým jízdám po Havlíčkobrodsku. Pravděpodobným motivem jednání zadržených byly osobní finanční spory.

Kriminalisté po zadržení podezřelých provedli domovní prohlídky a prohlídky dalších prostor. „Dvaačtyřicetiletého muže jsme obvinili ze spáchání zločinu zbavení osobní svobody, mladšího muže ze zvlášť závažného zločinu loupeže, zločinu zbavení osobní svobody a přečinů neoprávněného užívání cizí věci a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Vyšetřovatel podal podnět k podání návrhu na vzetí obviněných do vazby a soud tento návrh akceptoval,“ doplnil Spilka. Obvinění byli eskortováni do královéhradecké vazební věznice. Staršímu z nich hrozí trest odnětí svobody na dva až osm let, mladšímu až desetileté vězení.


Vysočina plná novinek a aktuálních informací

REKLAMA