OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Středeční dopoledne přineslo neštěstí na kolejích v Golčově Jeníkově. Přepravník se zničehonic rozjel. Jednoho muže usmrtil, druhého těžce zranil.

Dvacet minut před jedenáctou hodinou policisté na lince 158 přijali oznámení o tragické události, která se stala na dvoukolejné železniční trati v Golčově Jeníkově. „Na koleji, která z důvodu výluky nebyla v provozu, právě pracovali dva muži, když se přepravník kolejových polí z dosud nezjištěných příčin samovolně rozjel a srazil je. Následky střetu jsou fatální – jeden muž svým zraněním na místě podlehl a druhý byl s těžkým zraněním transportován do nemocnice v Hradci Králové,“ popsala tragickou událost policejní mluvčí Dana Čírtková. Provoz na trati byl zcela zastaven na nezbytně dlouhou dobu, kdy se na místě prováděly záchranné práce a celá událost se dokumentovala.

REKLAMA

Vyslány byly nejbližší policejní hlídky, které zajistily místo střetu. Poté dorazil kompletní výjezd služby kriminální policie a vyšetřování havlíčkobrodského územního odboru. „Kriminalisté nyní vyšetřují další okolnosti a zjišťují, co bylo příčinou uvolnění kolejového zařízení. V případě zemřelého muže byla nařízena soudní pitva, u těžce zraněného muže bude v nemocnici proveden odběr krve,“ informovala dále mluvčí.

Provoz na trati byl obnoven krátce před dvanáctou hodinou.

REKLAMA