OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

1Již sedmý druh chotěbořského piva a pivní zmrzlina. To budou dvě velká lákadla třetích pivovarských slavností, které se odehrají v sobotu 20. srpna od 14 hodin na náměstí T. G. Masaryka v Chotěboři. Největším hudebním tahákem bude legendární kapela Blue Effect s Radimem Hladíkem. Vstup bude jako při předchozích dvou povedených ročnících zdarma.Návštěvníci slavností mohou hasit žízeň několika druhy chotěbořského piva. Čepovat se bude světlá desítka Originál, světlá dvanáctka Prémium, úspěšná letní novinka v podobě polotmavé jedenáctky Polo a v lahvích bude možno koupit si i nealkoholického Patrona. Vedle těchto čtyř druhů chotěbořských piv bude v nabídce i naprostá novinka.

2

„Na ochutnání bude testovací várka lehkého, slabě alkoholického piva, tedy s cca 2,5 % alkoholu. Pivo bude mít příchuť, kterou odtajníme až na slavnostech,“ láká návštěvníky chotěbořský sládek Oldřich Záruba. „Mohu říci, že novinka právě teď dozrává v našich ležáckých tancích,“ doplňuje.

Účastníci slavností tak budou těmi prvními, kdo žhavou novinku ochutnají. Zároveň budou moci rozhodnout, jak se pivo pojmenuje. „Chceme si vyzkoušet, jak lidé nový nápoj přijmou a těšíme se na jejich reakce. Navíc proběhne anketa, v níž mohou pivaři volit jeho název,“ říká ředitel pivovaru Richard Moravec s tím, že pokud se pivo na slavnostech osvědčí, může třeba zůstat v chotěbořské nabídce.

3

Pivní zmrzlina gastronomickou novinkou
Gastronomickou novinkou slavností, jaká v naší zemi ještě nebyla, bude pivní zmrzlina. „Cukrárna Chotěboř a její majitel Radek Máj vyrábí ve spolupráci s naším pivovarem pivní zmrzlinu. Je točená a budou dva druhy: světlá a tmavá. Světlá ze světlé dvanáctky bude více hořká, tmavá z dvanáctky tmavé bude mít karamelovou příchuť. Alkohol v ní samozřejmě zůstane, takže bude jen pro plnoleté, pro děti bude obyčejná zmrzlina,“ usmívá se Záruba.

Ten společně s ředitelem Moravcem pivovarské odpoledne zahájí, během něho vystoupí taneční orchestr z Havlíčkova Brodu, šermíři s pohádkou a soutěžemi pro děti a dospělé, v podvečer pak kapela 3MIMO, po ní Medvěd 009 a večer bude patřit zmiňované rockové legendě Blue Effect. Celou akci moderuje Klára Nováková z Českého rozhlasu Region.


PROGRAM 3. PIVOVARSKÉHO ODPOLEDNE

14:00 - 14:05 Zahájení - ředitel pivovaru Richard Moravec a sládek Oldřich Záruba

14:05 - 15:30 Dvanáctka Zbyňka Paličky - taneční orchestr z Havlíčkova Brodu

15:30 - 16:30 Spolek historického šermu - pohádka
(šermíři budou mít po celé odpoledne připravené soutěže pro děti a dospělé; zájemcům budou předvádět historické zbraně)

16:30 - 18:00 3MIMO - kapela hravě mísí žánry od blues, funk, swing, punk až po HC, bandzone.cz/3mimo

18:00 - 18:30 přestavba aparatury, soutěže

18:30 – 20:00 Medvěd 009 - kapela stylově i obsazením úzce spjatá s Divokým Billem, www.medved009.cz

18:00 - 18:30 přestavba aparatury, soutěže

20:30 - 22:00 Blue Effect - rocková legenda s Radimem Hladíkem, www.blueeffect.cz

22:00 Zakončení akce


REKLAMA
REKLAMA