OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Havlíčkobrodská nemocnice musela ve čtvrtek v podvečerních hodinách evakuovat své prostory na základě výhružného telefonátu o umístění výbušného zařízení v objektu. Na místě zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému. Podle našich exkluzivních informací se policii podařilo lokalizovat hovor a stopy je zavedly do Brna. V pátek ráno někdo telefonicky upozornil na bombu znovu. Policie po deváté hodině zadržela v Brně podezřelého muže.

 

REKLAMA

neděle 13:56

„Obviněný muž byl dnes na základě rozhodnutí Krajského soudu v Hradci Králové vzat do vazby a poté ho policisté eskortovali do vazební věznice,“ sdělila policejní mluvčí Jana Kroutilová.


sobota 15:41

Vyhrožování umístěním bomby v havlíčkobrodské nemocnici: Dnes byl zadržený muž obviněn ze spáchání trestných činů

Kriminalisté objasnili závažný případ, ke kterému došlo tento týden v Havlíčkově Brodě. Pachatel opakovaně oznámil umístění bomby v havlíčkobrodské nemocnici. Ve čtvrtek 20. listopadu večer musela být provedena evakuace několika stovek pacientů i personálu nemocnice poté, co přijali anonymní oznámení. Druhý den hned ráno pachatel výhružku zopakoval. V obou případech policisté areál havlíčkobrodské nemocnice prohledali a žádný nebezpečný předmět nenalezli. Kriminalisté podezřelého muže v pátek dopoledne vypátrali a zadrželi. Zahájili trestní stíhání devětačtyřicetiletého muže z Brněnska.

„Muž byl obviněn z dvojnásobného přečinu šíření poplašné zprávy, který spáchal opětovně, a dále z dvojnásobného zvlášť závažného zločinu obecného ohrožení, v jednom případě dokonaného a v druhém případě ve stádiu pokusu spáchaného opětovně,“ řekl vedoucí odboru obecné kriminality Krajského ředitelství policie Kraje Vysočina Pavel Kubiš.

Muž je v současné době umístěný v policejní cele, případ kriminalisté dále vyšetřují a provádějí další nezbytné úkony. „Bude vypracován podnět k podání návrhu na vzetí obviněného muže do vazby,“ dodal náměstek ředitele pro službu kriminální policie a vyšetřování krajského ředitelství Pavel Peňáz s tím, že obviněnému hrozí trest odnětí svobody na osm až patnáct let.


pátek 10:16

Aktuálně byla zrušena veškerá bezpečnostní opatření v Nemocnici Havlíčkův Brod. Nemocnice je opět bez omezení plně v provozu!!!
„Na základě operativního šetření se nám podařilo natipovat podezřelou osobu. Dnes po 9. hodině ráno jsme muže důvodně podezřelého ze spáchání trestné činnosti zadrželi v Brně. Jedná se o muže ve věku kolem 50 let. V současné době případ dále prověřujeme," řekl zástupce vedoucího Územního odboru Policie ČR Havlíčkův Brod David Spilka. Policie ČR provedla opětovnou prohlídku všech budov areálu nemocnice, žádný podezřelý předmět nalezen nebyl, tudíž bylo vyloučeno jakékoliv nebezpečí pro brodskou nemocnici. Další informace poskytne Policie ČR v tiskové zprávě v odpoledních hodinách.


pátek 9:27

„Aktuálně jsou v Nemocnici Havlíčkův Brod přijata bezpečnostní opatření pro ochranu pacientů a personálu nemocnice. Spolupracujeme se všemi složkami Integrovaného záchranného systému Kraje Vysočina. Nemocnice funguje ve všech provozech. Pro dnešní den jsou omezeny návštěvy pacientů na odděleních od 15 do 17 hodin. Návštěvy musí počítat s kontrolou při vstupu do nemocnice, která je prováděna Policií ČR za účelem zajištění bezpečnosti. Prosíme o trpělivost a spolupráci,“ sdělila mluvčí havlíčkobrodské nemocnice Petra Černo.

Blízké osoby pacientů získají veškeré informace na informačním centru nemocnice – telefon 569 472 111.

 

Reakce hejtmana Kraje Vysočina Jiřího Běhounka k mimořádné evakuaci Nemocnice Havlíčkův Brod

Z bezpečnostních důvodů musela být ve čtvrtek 20. listopadu 2014 po 17. hodině zahájena evakuace hlavní lůžkové budovy Nemocnice Havlíčkův Brod. Důvodem byl anonymní telefonát osoby, která vyhrožovala zdravotnickému zařízení bombou. Vedení nemocnice přistoupilo k mimořádné události zcela profesionálně, ve spolupráci se složkami IZS Kraje Vysočina v souladu s platným traumaplánem postupně evakuovalo většinu hospitalizovaných pacientů a zajistilo bezpečnost zaměstnanců.

„Pro anonymní výhružku není žádná přijatelná omluva. Důsledky takového rozmaru mohou být obrovské a fatální. Vážím si práce veškerého personálu nejen Nemocnice Havlíčkův Brod, ale i ostatních nemocnic na Vysočině, kteří s maximální obětavostí zajistili odpovídající péči v mimořádném režimu. Děkuji všem příslušníkům složek IZS za profesionální a velice citlivý přístup a pomoc při evakuaci, dále záchranářům a lékařům ZZS Kraje Vysočina, kteří zajistili odpovídající převoz, a děkuji i za podporu blízkých našich pacientů, kteří situaci zvládali velice trpělivě a s důvěrou k práci složek IZS,“ uvedl hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek. O průběhu celého zásahu byl hejtman Kraje Vysočina průběžně informován nejen vedením nemocnice, ale také řediteli složek IZS Kraje Vysočina.

REKLAMA