OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

První máj, lásky čas. A také Den otevřených dveří Aeroklubu Přibyslav. Letošní ročník šokoval nabitým programem, modeláři předvedli působivou show na téma „bitva u Verdunu“.

Pořadatelé návštěvníkům od třinácté hodiny nabídli opravdu pestrý program, v němž si každý podle svého našel to, co ho nejvíce zajímá. Úvodního slova se zhostil předseda Aeroklubu Přibyslav Zdeněk Špaček, který celou akci zahájil. Současně představil činnost aeroklubu i partnery, kteří se na nedělní akci podíleli.

REKLAMA

Pak už následoval výsadek parašutistů z letounu An-2 z Havlíčkova Brodu a dvě vystoupení šlapanovských mažoretek. Za doprovodu emotivní hudby a poutavého slova se na přibyslavkém nebi odehrál letecký souboj skupiny prvoválečných letounů v podání Great War Flying Circus. Představili se i žďárští modeláři z klubu Zephyr s házedly kategorie F3K, akrobatickými vrtulníky, 3D akrobatickými modely a rychlostními speciály na elektromotor.

Foto: archiv Aeroklubu Přibyslav

 

Letiště návštěvníkům nabídlo statické ukázky letadel bezmotorových, motorových, ultralehkých historických replik, a dokonce i vírníků. A samozřejmě nemohla chybět soutěžně nejaktivnější součást Aeroklubu Přibyslav, a to motorový paragliding.

Mimo letecké techniky měli návštěvníci možnost zhlédnout minivýstavu amerických aut a motocyklů. V rámci programu dne otevřených dveří se prezentoval Kraj Vysočina, Český Červený kříž, nezisková organizace Kazimírka, Sdružení dobrovolných hasičů Přibyslav, firma Veloservis, firma Paraelement, Autobazar Vysočina, BESIP a společnost ZDAR, která návštěvníky kyvadlově přepravovala v historickém autobuse z náměstí na letiště a zpět.

V průběhu celého odpoledne mohli zájemci navštívit stánek zdravovědy, zkusit chůzi s opileckými brýlemi, nechyběly výtvarné dílny, omalovánky, vystřihovánky, projížďka na elektrokolech, malování na obličej, spousta sportovních soutěží pro děti, jízda na motocyklech nebo řádění v pěně.

Vrcholným číslem nedělního odpoledne byla dynamická ukázka dvojice letounů JAS-39 Gripen v sevřené formaci z čáslavské letecké základny.

„I přesto, že bylo velmi hezké počasí, z důvodu silnějšího větru se diváci bohužel nedočkali létání na padácích okolo pylonů,“ uvedl Zdeněk Špaček. Jak dodal, velký počet návštěvníků však dokazuje, že lidé mají o tuto akci zaměřenou na děti nemalý zájem.

Zuzana Špačková
Aeroklub Přibyslav

REKLAMA