OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Gymnázium Havlíčkův Brod ve spolupráci se společností Mensa České republiky nabízí pravidelné testování IQ pro veřejnost. Jedná se o zatím jedinou takovou možnost na Vysočině – dosud zájemci museli až do Brna či Prahy.

REKLAMA

Společnost Mensa provádí základní testování IQ prostřednictvím čtyřicetiminutového mezinárodně uznávaného standardizovaného testu, který je postaven na vyhledávání logických vazeb mezi grafickými symboly. Výsledek lze využít pro vstup do Mensy, při žádosti o zaměstnání nebo pro prominutí přijímacího řízení na některou vysokou školu.

Pravidelné testování se bude konat vždy první nebo druhý čtvrtek v měsíci od 16 hodin v přízemí gymnázia. Nejbližšími termíny jsou 14. leden a 4. únor. Přihlásit se mohou dospělí a mládež od 14 let.

Více informací lze najít na webu společnosti Mensa a na webu Gymnázia Havlíčkův Brod. To je jednou z mála škol na Vysočině, které obdržely statut školy spolupracující s Mensou. Gymnázium touto spoluprací obohacuje nabídku aktivit pro podporu nadání v kraji.

REKLAMA