OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

plamenyPět jednotek hasičů v sobotu odpoledne likvidovalo požár bytu v panelovém domě na Smetanově náměstí v Havlíčkově Brodě. Při požáru nebyl nikdo zraněn. Plameny za sebou zanechaly majetkovou škodu v předběžné výši 500.000 Kč. Hasiči svým zásahem uchránili hodnoty ve výši 10.000.000 Kč.

Hlášení o požáru přijalo Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina v 15:55 hod. Hustý černý dým valící se z oken  bytu v šestém patře sedmipatrového panelového domu byl vidět již z dálky.

Provedeným průzkumem bylo zjištěno, že je požárem zasažena kuchyňská linka v bytě 1+1. V 16:11 hod  zasahující jednotky požár lokalizovaly. V době jeho vzniku naštěstí v bytě nikdo nebyl. Z preventivních důvodů však muselo deset lidí z okolních bytů opustit své domovy. Vlivem požáru došlo k popraskání stoupaček a voda následně zatopila byt o patro níž. Na místo byl povolán instalatér. V 16:16 hod byl požár zcela zlikvidován. Hasiči také provedli kontrolu bytů nad poškozeným bytem. Známky požáru však v bytech neobjevili. Silně zakouřené chodby a byt hasiči odvětrali za pomoci přirozené a přetlakové ventilace.
Příčinou požáru bylo ponechání hrnce na zapnutém sporáku.

U požáru zasahovaly jednotky profesionálních hasičů ze stanic Havlíčkův Brod a Chotěboř společně s jednotkami sborů dobrovolných hasičů z Havlíčkova Brodu – Perknova, Štoků a Mírovky.

REKLAMA