OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

nemocnice havlickuv_brodOd 1. září je každé úterý je v době od 8 do 9 hod.  na onkologickém oddělení  nově otevřena nutriční poradna pro onkologické pacienty. Problematika stravování je u onkologických pacientů jednou ze složek vedoucích k lepšímu léčebnému výsledku. Téměř u poloviny nemocných je již při zjištění nádorového onemocnění přítomna ztráta hmotnosti a zhoršený výživový, neboli nutriční stav.

Pokud není tomuto problému věnována pozornost, může se porucha výživy dále prohlubovat a oslabovat nemocného, což není pro další léčbu výhodné.Statistiky uvádějí, že více jak 80% onkologických pacientů v některé fázi nemoci trpí malnutricí - tedy nedostatkem živin. Naše poradna nabízí onkologickým pacientům odborná doporučení pro výživu a také důležité rady např. jak omezit žaludeční nevolnosti, pocity sucha v ústech, průjmové aspekty v době léčby, apod. 

REKLAMA

Součástí léčby a kvality péče o naše onkologické pacienty je hodnocení nutričního rizika. Jedním ze stupňů této péče ja pak konzultace nutričního terapeuta nebo přímo vyšetření v nutriční ambulanci naší nemocnice. Zavedením nutriční poradny pro onkologické pacinty dochází ke zvyšování kvality péče o tyto pacienty. Naše nemocnice se také zapojila do projektu Nutriční péče v onkologii. Více o projektu a problematice najdete na www.cnna.cz


Informace pro gurmány a milovníky jídla na Vysočině - Vysočinachutná

Úspory energie sledujte na EnergyTV

Jižní Čechy plné novinek a aktuálních informací

 

REKLAMA