OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Rozdávat dárky a radost je hezká věc. Havlíčkobrodské nemocnici s tím už několik měsíců pomáhají vězeňkyně ze Světlé nad Sázavou. Každé miminko narozené v brodské porodnici obdrží na památku krásnou čepičku z příjemných materiálů, kterou ušily ženy ze světelské věznice.

 

REKLAMA

cepicky pro mimi svetla nhb foto

„Maminkám dělá dárek v podobě čepičky velikou radost. Ke všemu máme různé velikosti, takže se na každou hlavičku nějaká najde,“ sdělila s úsměvem na rtech vrchní sestra gynekologicko-porodnického oddělení Martina Horáčková.

Všechny čepičky vznikají v rukou vězeňkyň v rámci volnočasových aktivit. „V ženské věznici zhotovuje několik odsouzených žen čepičky pro miminka. Do charitativní akce, kterou s nemocnicemi v Havlíčkově Brodě a U Apolináře domluvil vychovatel odsouzených pan Lukáš Poul, se dobrovolně zapojila desítka odsouzených. Naše věznice se podílí i na dalších charitativních aktivitách. Již jsme například ručně pletly obvazy pro malomocné v Africe a Indii, šily panenky a hračky pro nemocné děti v nemocnicích,“ prozradila tisková mluvčí věznice Eva Hodná.

Její slova potvrzuje i mluvčí havlíčkobrodské nemocnice Petra Černo. Nejde totiž o první příklad jejich spolupráce se světelskou věznicí. „V loňském roce získalo naše dětské oddělení hračky pro malé pacienty, které vlastnoručně během několika let zhotovily odsouzené ženy z věznice a jež sloužily nejprve jako exponáty na několika výstavách v městské galerii Na půdě ve Světlé nad Sázavou. Nemohlo pro ně být nalezeno lepší využití než je darovat nemocným dětem upoutaným na nemocniční lůžko. Malým pacientům udělaly hračky velikou radost a část z nich si děti odnesly i domů,“ popsala mluvčí s tím, že zbytek je stále k dispozici v herně dětského oddělení.

„Děkujeme věznici ve Světlé nad Sázavou a všem, kdo se do podobných aktivit zapojují,“ podotkla Petra Černo na závěr.


Vysočina plná novinek a aktuálních informací

REKLAMA