OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

sklo_bohemiaInsolvenční správkyně skláren Sklo Bohemia Helena Horová vyplatila bývalým zaměstnancům poměrnou část dlužných mzdových nároků, prodej firmy v konkurzu potvrdil soud. Horová o tom informovala v pondělí.

Jak Horová sdělila, v pondělí vyznačil Městský soud v Praze právní moc na usnesení, "jíž zamítl žalobu na neplatnost kupní smlouvy žalobce společnosti Crystal Bohemia Copany. Zpeněžení majetkové podstaty je tak potvrzeno soudem a insolvenční správce v souladu se svým předchozím prohlášením provedl platbu poměrné části dlužných mzdových nároků," uvedla Horová.Podle ní jsou pohledávky za majetkovou podstatou uspokojovány poměrně. Z dlužných mzdových nároku je vyplaceno 45,421 procenta.

Sklárny ze Světlé nad Sázavou Sklo Bohemia jsou v insolvenčním řízení od 22. září 2008 a v konkursu od 28. listopadu. V prosinci za sklárnu uskupení kolem podnikatele Jiřího Hudery nabízelo přes 210 milionů, podnik se ale prodal ve výběrovém řízení až v červnu 2009. Cena přitom znatelně poklesla, firma Vivaria podnikatele Lubora Červy sklárny koupila za 160 milionů korun.Prodej sklárny ale vyvolal největší spory ze všech prodejů podniků patřících do zkrachovalého holdingu Bohemia Crystalex Trading (BCT), vášně vyvolala závěrečná licitace. Pokud by se totiž neuskutečnila, sklárna by patřila společnosti Crystal Bohemian Company zastupovaná Jiřím Huderou za 152,5 milionu korun. Hudera argumentoval tím, že licitace se uskutečnila po konečném termínu na podání nabídek, věřitelský výbor i insolenční správkyně ale jeho tvrzení odmítly. Hudera tak podal žaloby k soudu, s nimi však neuspěl.Prodejem skláren se zabývali i poslanci a kontrolou pověřili i Bezpečnostní informační službu (BIS). Současnému vlastníku sklárny, jež vystupuje pod názvem Crystalite Bohemia, to ale zatím žádné negativní důsledky nepřineslo. Sklárna obnovila po roční přestávce výrobu v říjnu 2009. Celkem nyní dává práci zhruba 500 lidem. Před krachem sklárny tam pracovalo kolem 1200 lidí.

zdroj: MEDIAFAX
REKLAMA