Jičínské Apropo završilo éru rekonstrukcí a představilo novou zahradu

Apropo Jičín o.p.s., které poskytuje služby pro mladé i dospělé spoluobčany s hendikepem, se dočkalo nové zahrady. Byla vybudována sice už v druhé polovině loňského roku, čekalo se však, než příroda dokoná své dílo, aby plácek obrostl trávou a zazelenal se. A protože na přírodu je spolehnutí, ve čtvrtek 31. května Apropo a Jičín uspořádaly slavnostní snídani při příležitosti otevření zahrady klientům. Jsou na ní instalovány herní a vzdělávací prvky a vybudovala ji firma Hřiště hrou s.r.o. z Turnova, která s navrženou částkou 2,09 milionu Kč bez DPH zvítězila ve výběrovém řízení.

Číst dál...

Biograf Český ráj je zpět

Budova Biografu Český ráj má za sebou kompletní rekonstrukci za 39,72 milionu Kč bez DPH. Po více než rok trvajících pracích, které zajišťovala firma Chládek a Tintěra Pardubice a.s., se dveře otevřely pro veřejnost. A že je se na co dívat. „Chrám filmu“, jak budově provozovatelé z Kulturních zařízení města Jičína přezdívají, se vrátil do podoby z dob první republiky.

Číst dál...

Máte doma starý mobil? Nebo jiné elektrozařízení? Velký sběr začíná, jde se soutežit

Mimochodem, věděli jste, že mobil v sobě obsahuje toxické látky jako arsen, beryllium nebo kadmium? A že z něho lze pro další využití získat měď, stříbro, platinu, zlato či palladium? Jičín se zapojí do projektů Věnuj mobil a Aktivní obec. Staré mobily během července a srpna můžete odevzdávat v Městském informačním centru a na podatelnách městského úřadu na Žižkově náměstí a v ulici 17. listopadu. Jiná elektrozařízení lze vhazovat do červených kontejnerů. Zaměřme se v létě na sběr a pomozme dobré věci, a to hned na více frontách.

Číst dál...

Vedení vysokého napětí se přemístí na druhý břeh Cidliny

Město Jičín uzavře smlouvu s ČEZ Distribuce a.s. na přestavbu a přemístění vedení 35 kV vysokého napětí. Rada města o tom rozhodla na svém jednání dne 27. června 2018. V současnosti vede podél zástavby jižní části Nového Města, což znepříjemňuje bydlení místním občanům. Přesunutí je zároveň dalším krokem v přípravě výstavby odpočinkové zóny Cidlina, pro kterou dráty vysokého napětí představují velkou překážkou. Vedení se přesune na druhý břeh Cidliny. Náklady, které půjdou z účtu města, budou zhruba 3,26 milionu Kč. To je méně, než se očekávalo.

Číst dál...