OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

masovy_hrob_dobroninZa účasti vyšetřovatele odboru obecné kriminality Krajského ředitelství policie kraje Vysočina kpt. Mgr. Michala Lašky pokračovali také ve čtvrtek archeologové za Dobronínem v průzkumu místa na louce v lokalitě zvané Budínka. Archeologové i antropoložka dnes odpoledne svoji práci ukončili a z místa odjeli.

Prozatím se v odkrytých vrstvách objevily ostatky  šesti osob. „Ostatky byly včera vyzvednuty, řádně zadokumentovány a označeny a uloženy do papírových krabic,“ řekl vyšetřovatel s tím, že dnes práce pokračují odkryvem dalších vrstev. V těchto vrstvách byly zatím nalezeny pouze ostatky kostí.  Žádné další předměty nalezeny nebyly.


Průzkum v lokalitě začal v pondělí 16. srpna  Ostatky prvních čtyř těl byly objeveny v pondělí a v úterý ráno. Ve středu ráno byly ve výkopu objeveny kosti z dalších dvou těl. Kromě kostí se na místě našly zbytky oblečení, kožené obuvi a jedna lopata. Všechny ostatky se našly ve výkopu o rozloze asi tři krát čtyři metry a první kosti byly objeveny necelý metr pod zemí. Lokalitu, kde se archeologický průzkum provádí, střeží i nadále nepřetržitě policisté.


Na místě archeologického průzkumu a v jeho bezprostředním okolí byl v průběhu uplynulé noci klid. Policisté ukončili střežení lokality a během zítřejšího dopoledne se na místo dostaví technika, která celý výkop zahrne  tak, aby byl terén uveden do původního stavu.
REKLAMA