REKLAMA

OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Na začátku tohoto týdne hostila Jihlava mezinárodní kadeřnickou soutěž žáků kadeřnických oborů Hairdresser Open 2017. Čtyřicítka mladých kadeřníků ze šesti zemí Evropy soupeřila se svými vlasovými kreacemi v kategoriích Pánský módní střih, Variace na čtvero ročních období a Účes nevěsty. Prvenství v pánském střihu si odvezla Rakušanka Laura Beham, účesem na téma ročních období porotu nejvíce zaujal Patrik Bandry ze Slovenska a nejvyšší hodnocení za svatební účes získala jeho krajanka Viktória Krnáčová.

REKLAMA

„Mezinárodní kadeřnická soutěž se do Jihlavy vrátila po pěti letech a už několik měsíců dopředu jsme začali s přípravou celé akce. K naší škole a dalším školám z Vysočiny z Pelhřimova a ze Žďáru nad Sázavou se přidali žáci kadeřnických oborů z Rakouska, Slovenska, Maďarska, Rumunska a Slovinska,“ sdělil Libor Fasora, ředitel pořádající školy OA, SZŠ a SOŠS Jihlava. Jak doplnil, hodnocení jednotlivých účesů vždy podléhá přísným mezinárodním regulím, to vše za bedlivého dohledu mezinárodní poroty složené z odborníků zúčastněných škol.

U pánských účesů hodnotila porota zejména střih a přesnost, u svatebního účesu byl nejdůležitější způsob vyčesání vlasů a modelování zajímavých tvarů. Nejnáročnější byla Variace na čtvero ročních období, kde záleželo hlavně na originalitě, fantazii a zručnosti mladých kadeřníků.

Pro porotu bylo rozhodování velmi náročné, což ukázaly těsné bodové rozdíly mezi jednotlivými hodnocenými účesy. Vítězství a putovní pohár pro celkového vítěze si nakonec odvezl tým z Rakouska, který opanoval soutěž států, ale také slavil úspěchy v jednotlivých kategoriích. Kraj Vysočina díky kvalitním individuálním umístěním získal skvělé druhé místo. Na třetím místě pak skončil tým Maďarska, který si odváží bronzovou příčku a bude hostitelem příštího ročníku kadeřnické soutěže Hairdresser Open ve městě Székesfehérvár.

hairdresser open 2017 jihlava OA SZS SOSS JI

Foto: OA, SZŠ a SOŠS Jihlava

Výsledky individuálních soutěží Hairdersser Open 2017 v Jihlavě:

Pánský módní střih
Laura Beham   AUT
Christina Ottino   AUT
Filip Komárek   CZE

Variace na čtvero ročních období
Patrik Bandry   SVK
Laura Beham   AUT
Miroslava Bartošová   CZE

Účes nevěsty
Viktória Krnáčová   SVK
David Kühlmayer   AUT
Jolana Opatrná   CZE

REKLAMA