OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

bezbarierove_zastavkyJihlava má třicet nových bezbariérových zastávek. Přebudovaná nástupiště umožňují snazší nastupování a vystupování všem účastníkům městské hromadné dopravy, zejména pak imobilním osobám a rodičům s kočárky.

Nově instalované naváděcí obrubníky usnadňují zastavit vozidlo MHD co nejblíže hraně nástupiště, zastávky mají pevnější podloží proti vyjíždění kolejí, zastávky jsou doplněny o nové lavičky a stojany na jízdní řády. „Odstraňování barier v Jihlavě probíhá koordinovaně, výstavba nových zastávek probíhá současně s postupným nákupem nových nízkopodlažních vozidel pro MHD. Vozový park Dopravního podniku města Jihlavy bude kompletně bezbariérový do konce roku 2011,“ uvedl primátor Jihlavy Jaroslav Vymazal s tím, že město hodlá v odstraňování barier pokračovat i do budoucna.

Celkové náklady na přebudování zastávek jsou 21,2 milionu korun včetně DPH. Jihlavě se na úpravy podařilo získat dotaci EU - Regionální operační program NUTS 2 Jihovýchod. Stavba začala 6. dubna, stavební práce jsou u konce. Úpravy probíhaly postupně, cestující po dobu úprav nastupovali na náhradních stanovištích, zastávky byly co nejdříve po rekonstrukci uváděny do provozu.

K odstraňování bariér v Jihlavě patří i úpravy chodníků a přechodů pro chodce na Masarykově náměstí a budování bezbariérových tras.REKLAMA