OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

pervitin_varna_ikonaPolicejní komisař zahájil trestní stíhání sedmadvacetiletého muže z Jihlavy. Byl obviněn ze spáchání přečinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Jedná se o muže, který se již v minulosti dopouštěl majetkové trestné činnosti.

Na konci minulého týdne provedli kriminalisté ve spolupráci se zásahovou jednotkou v nočních hodinách domovní prohlídku bytu v Jihlavě. V době, kdy zákrok prováděli, v bytě probíhala výroba pervitinu. Policisté zde muže, který drogu vyráběl, zadrželi. Ke koncové výrobě psychotropní látky nedošlo z důvodu provedeného zákroku.

Kriminalistický technik provedl ohledání a zadokumentování místa činu. Dále zajistil předměty, chemikálie a látky určené k výrobě psychotropní látky a dále látku metamfetamin.

Muže, který psychotropní látku v bytě neoprávněně vyrobil, policisté umístili do policejní cely. Kriminalisté zjistili, že drogu vyráběl i na dalším místě.
Na podaný návrh byl obviněný vzat do vazby. Policisté pohotovostního a eskortního oddělení muže převezli do brněnské věznice.

Výroba a distribuce drog patří mezi trestnou činnost, která je velmi nebezpečná a policisté Služby kriminální policie a vyšetřování Územního odboru Jihlava věnují odhalování pachatelů maximální pozornost.

Drogová scéna představuje spletitou síť výrobců, distributorů a uživatelů omamných a psychotropních látek. Výrobci a distributoři drog se snaží co nejvíce zvětšit okruh svých odběratelů, za účelem vlastního zisku. Čím déle osoba drogu užívá, tím více se zvětšuje její závislost. Během poměrně krátké doby získá takový člověk závislost, kdy je za drogy nucen zaplatit finanční částky, které není schopen legálně získat. Osoba pod vlivem drog je také agresivnější a její chování je v mnoha ohledech nevypočitatelné. Uživatelé drog se proto velmi často dopouštějí majetkové a násilné trestné činnosti. Na Jihlavsku v letošním roce stoupl také počet řidičů, kteří usedli za volant pod vlivem drog. Řidič pod vlivem návykové látky je přitom přinejmenším stejně nebezpečný jako řidič pod vlivem alkoholu.

Odhalení varny psychotropní látky znamená oslabení celé drogové sítě a to je v boji proti drogám to nejdůležitější. Pokud se totiž odhalí distributor drog, v krátké době jeho místo nahradí další člověk. Pokud se ale kriminalistům podaří odhalit osobu, která drogu vyrábí, postihne a oslabí to celou síť a nový výrobce se do drogové scény zavádí podstatně obtížněji.

V letošním roce se jihlavským kriminalistům podařilo odhalit už čtvrtou varnu pervitinu a tři pěstírny marihuany.
REKLAMA