OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

pervitin_varna_ikonaPo dlouhodobé operativní činnosti jihlavští kriminalisté ve spolupráci s policisty zásahové jednotky včera zadrželi dva muže z Jihlavska. Jednalo se o třiatřicetiletého a šestadvacetiletého muže. Kriminalisté provedli na dvou místech domovní prohlídky, při nichž zajistili věci určené k nedovolené výrobě drogy. Zadržené muže policisté umístili do policejní cely. Dnes policejní komisař zahájil trestní stíhání obou mužů. Byli obviněni ze spáchání přečinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, mladší z nich ve formě účastenství.

Starší z mužů nejméně od září loňského roku přechovával mimo jiné i v rodinném domě a bytě neoprávněně věci určené k nedovolené výrobě drogy pervitin. Jednalo se o laboratorní předměty, chemikálie a další věci. Za použití těchto látek a předmětů nejméně jednou za dva týdny vyráběl drogu pervitin a to v množství přibližně dva gramy.

Mladší z mužů nejméně od března letošního roku obviněnému vědomě umožnil v obci na Jihlavsku v rodinném domě, jehož je vlastníkem, opakovaně drogu pervitin vyrobit. V blíže nezjištěném počtu případů mu poskytl k užití vnitřní prostory domu.varna_pervitin_jihlava_03092010_02

Za přečin nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy hrozí pachateli trest odnětí svobody na jeden rok až pět let.
varna_pervitin_jihlava_03092010_01

Výroba a distribuce drog patří mezi trestnou činnost, která je velmi nebezpečná a policisté služby kriminální policie a vyšetřování v Jihlavě věnují odhalování pachatelů maximální pozornost.  Výrobci a distributoři drog se snaží co nejvíce zvětšit okruh svých odběratelů, za účelem vlastního zisku. S rostoucím počtem uživatelů drog roste i majetková trestná činnost. Čím déle osoba drogu užívá, tím více se zvětšuje její závislost. Ve většině případů nejprve člověk závislý na užívání drog za účelem získání peněz na nákup návykové látky prodá svoje věci, poté věci svých blízkých a v neposlední řadě se začne dopouštět krádeží a jiné obdobné trestné činnosti. Osoba pod vlivem drog je také agresivnější a její chování je v mnoha ohledech nevypočitatelné. Je tudíž nebezpečná pro svoje okolí. Na Jihlavsku v letošním roce stoupl také počet řidičů, kteří usedli za volant pod vlivem drog. Řidič pod vlivem návykové látky je přitom přinejmenším stejně nebezpečný jako řidič pod vlivem alkoholu. S bojem proti této problematice je tak nutné začít právě u výrobců a distributorů drog.

REKLAMA