OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

2010-09-15_prezident_042Třetí a poslední den svého turné po Vysočině dnes prožili prezident Václav Klaus a jeho žena Livia v Jihlavě. Program začal návštěvou Hitrádia Vysočina, následovalo setkání se zastupiteli Kraje Vysočina a žáky jihlavského gymnázia.

2010-09-15_prezident_073_
Prezidentský pár pak prošel za velkého zájmu veřejnosti centrem, navštívil kostel sv. Jakuba, na závěr se v gotickém sále radnice sešel s jihlavskými zastupiteli a zástupci městských organizací a společností.

2010-09-15_prezident_004_
V diskusi, kterou vedl primátor Jaroslav Vymazal, došlo na témata řešení nevzhledného obchodního domu v historickém centru města, na téma vztahu obyvatel ke svému městu, ale i na zvyšující se nároky státu na městské úřady. Prezident Klaus i jeho žena byli zjevně v dobré náladě, ve svých projevech a odpovědích nezapomněli na několik jemných bonmotů ať už vůči městu a jeho obyvatelům, tak vůči sobě navzájem. Po asi půlhodinovém setkání se oba vzácní hosté podepsali do pamětní knihy a přebrali originální dárek – kovaného ježka z dílny uměleckého kováře Erwina Habermanna. Jihlava má toto zvíře ve znaku. 

2010-09-15_prezident_022_
Po návštěvě Jihlavy pokračovala cesta prezidentského páru do Nového Města na Moravě a obce Netín na Velkomeziříčsku.

2010-09-15_prezident_052_
Prezident Václav Klaus navštívil Jihlavu letos už podruhé, 7. července se zde účastnil otevření Parku Gustava Mahlera. Livia Klausová byla v Jihlavě 25. února, kdy zde podepisovala svoji knihu Smutkem neobtěžuju.
REKLAMA