OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

dobronin_pruzkumOstatky nalezené v místě předpokládaného hromadného hrobu na Jihlavsku budou antropologové zkoumat asi dva měsíce. Průzkum lokality Budínka u Dobronína skončil pod dohledem kriminalistů ve čtvrtek, uvedla v pátek policejní mluvčí Dana Čírtková.

Archeologové z jihlavského pracoviště společnosti Archaia Brno společně s antropoložkou z Masarykovy univerzity v Brně vyzvedli z druhé a třetí vrstvy odkryvu všechny nalezené ostatky a uložili je do předem označených papírových obalů. Všechny ostatky i další nalezené věci putují na pracoviště Masarykovy univerzity v Brně, kde je budou odborníci zkoumat.„Úkolem antropologů je určit kolika jedincům nalezené ostatky patří, zdali se jednalo o muže nebo ženy a zdali nejsou na ostatcích patrné nějaké stopy, které by mohly vést k objasnění způsobu úmrtí,“ řekl vyšetřovatel Michal Laška. Jak dodal, na louce u Dobronína se další průzkum provádět nebude.

Další postup ve vyšetřování případu policie stanoví poté, co bude mít vyšetřovatel k dispozici závěry zkoumání antropologů a podrobnou zprávu od archeologů. Podle Lašky se kriminalisté budou zabývat všemi novými poznatky občanů, které se týkají dalších možných lokalit, kde by se mohly nacházet ostatky dalších usmrcených osob z té doby.

Začátkem října pak chtějí policisté vyslechnout některé svědky, kteří žijí v Německu.


Průzkum v lokalitě zvané Budínka začal v pondělí. Dohromady archeologové našli ostatky šesti těl. Kromě kostí se na místě našly zbytky oblečení, kožené obuvi a jedna lopata. Všechny ostatky byly ve výkopu o rozloze asi tři krát čtyři metry a první kosti byly objevené necelý metr pod zemí.

Místo, kde se prováděl průzkum, nebylo zvolené náhodně, ale předtím je vytipoval průzkum prováděný speciálním magnetoradarem.

Kriminalisté nevylučují, že mohou existovat další místa, kde by mohly být ostatky dalších osob. Policisté v průběhu průzkumů lokality místo až do čtvrtečního odpoledne nepřetržitě střežili. V pátek se na místo dostavila technika, která celý výkop zahrnula do původního stavu.

zdroj: MEDIAFAX
REKLAMA