OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Seniorům z telčského domova připravili dobří lidé krásné Vánoce a bohatého ježíška.

 

REKLAMA

Vánoce na Starém městě v Telči – „Ježíškova vnoučata“

Náš domov žil před Vánocemi akcí, kterou spustil už vloni Český rozhlas – projektem Ježíškova vnoučata, který plní přání seniorům.

Když na začátku naši klienti slyšeli o tomto projektu, byli nedůvěřiví a jen zdráhavě vyslovovali svá přání, protože kdo je dnes ochoten nezištně obdarovat kohokoli ze svého okolí? Ale stala se neskutečná věc! Reakce veřejnosti byla nevídaná a na výzvu Českého rozhlasu reagovala řada obětavých, úžasných a empatických lidí, kteří neváhali potěšit naše seniory. A výsledkem je spousta dárků  oblíbené časopisy, romantické knihy, materiál pro ruční práce, zahradnické náčiní, vstupenky na koncert, kuchařka, jízdní kolo, cyklistické rukavice, ale i cigarety. Mnohdy současně s dárky přicházely i dopisy a srdečné pozdravy. Někteří dárci neváhali a svoje dárky přinesli osobně, potěšili tak naše klienty milým povídáním. A je velmi potěšující, že mezi dárci byla i řada mladých lidí, studentů, kteří jsou vnímaví a vstřícní k osudům seniorů. Věřte, že na tvářích našich klientů byly úžas i slzy radosti.

K Ježíškovým vnoučatům se přidala i zpěvačka Lucie Bílá, která se společností Meyra darovala tři elektrické vozíky. Díky tomu, že má paní Lucie nejen široký úsměv, ale i velké srdce, dostali tři naši klienti několik dnů před Štědrým dnem vlastní elektrické vozíky a hned začali plánovat vyjížďky do blízkého i vzdálenějšího okolí domova. Paní Lucie Bílá říká, že je tímto projektem zcela pohlcená, že má ke starým lidem blízko a uvědomuje si, že to nemají jednoduché. Díky její empatii a vstřícnosti se v očích našich klientů objevily nejen slzy štěstí, ale nakonec i úsměv. Byly to krásné Vánoce a skvělý pocit, že nejsou sami.

Děkujeme.

Text a foto: Hana Bártová

REKLAMA