OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Na místě, kde by v Jihlavě měl stát lůžkový hospic pro Vysočinu, se v neděli konal Den mezi stromy. Zájem o prohlídku lokality projevilo na tři sta návštěvníků.

Pozemek se nachází v jihlavské lokalitě Lesnov vedle domova pro seniory. Od roku 2015 tam o vybudování „kamenného hospice“ usiluje spolek Mezi stromy.

REKLAMA

„Přestože nedělní ráno bylo šedivé a deštivé, během dne déšť ustal a v průběhu odpoledne vyšlo i slunce. Celá akce se uskutečnila v poklidné a rodinné atmosféře. Přišli jednak přátelé myšlenky hospice a pak ti, kteří byli zvědaví, chtěli místo vidět a o celém projektu se dozvědět víc,“ uvedla Ludmila Novotná ze Spolku pro lůžkový hospic Mezi stromy.

Foto: archiv Spolku pro lůžkový hospic Mezi stromy

Dorazili lidé všech generací. Zúčastnily se rodiny s malými dětmi, které si prošly Šikulovu stezku a za její absolvování byly i náležitě odměněny perníkovými medailemi. Děti si také užily malování na obličej, dílničky a krásné divadýlko v podání skupiny Viďadlo. Nechyběl skákací hrad Českého rozhlasu Region, jež byl mediálním partnerem akce. K tomu všemu příjemně hrála českobudějovická kapela Thomband. „Podívat se přišli i senioři, kteří v klidu spočinuli na lavičkách a pochutnávali si na kávičce s dobrou buchtou,“ pokračovala členka výboru spolku.

Akci podle jejích slov navštívilo 250 až 300 lidí. „Je to pro nás povzbuzení k tomu, abychom v naší aktivitě pokračovali, přestože to není vždy snadné. Děkujeme všem, kteří nás přišli v naší práci podpořit,“ dodala závěrem Ludmila Novotná.

REKLAMA