OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

kamionDva srbské kamiony, které vezly nepovolené střelivo, zadrželi v pátek odpoledne u Jihlavy celníci. Informace agentury Mediafax v pondělí potvrdila mluvčí brněnského celního ředitelství Lada Temňáková.

"V pátek odpoledne kontrolovala hlídka mobilního dohledu Celního úřadu Jihlava vozidla v prostoru odstavného parkoviště Pávov na 112. kilometru dálnice D1 ve směru na Prahu," upřesnila Temňáková. Ke kontrole byly přistaveny i dva kamiony se srbskou státní poznávací značkou. "Z dokladů celníci zjistili, že se jedná o náklad střeliva pro ruční palné zbraně směřující ze Srbska do Německa a dále pak do Ruska a Pákistánu," pokračovala mluvčí celního ředitelství.

Vzhledem k tomu, že řidiči nepředložili nezbytné povolení policejního prezidia, byly kamiony zajištěny na Celním úřadu Jihlava. "Ve spolupráci s policií pak celníci provedli kompletní kontrolu nákladového prostoru obou kamionů," dodala Temňáková. Podle jejích slov zjistili, že se jedná konkrétně o střelivo do malorážek, pistolí, automatických pušek a kulometů, vše v hodnotě asi šesti milionů korun.

"S oběma řidiči zahájili policisté správní řízení," zakončila mluvčí. Cizincům hrozí pokuta do výše jednoho milionu korun.

zdroj: MEDIAFAX
REKLAMA