REKLAMA

OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Páteční poledne ukončilo třetí den třiadvacátého ročníku ekologické olympiády. Letošní soutěžení a tvoření na téma Dřeviny rostoucí mimo les mají účastníci za sebou a už znají i výsledky. Tento rok se ukázal jako velice náročný, takže byly bodové součty nižší než v předchozích letech.

Na prvním místě se umístili studenti z gymnázia v Chotěboři, kteří ze sta možných získali 76 bodů a obhájili tak vítězství z minulého roku. Na paty jim ale dost šlapala dvě gymnázia z krajského města – Gymnázium Jihlava se 71,5 bodu a gymnázium AD FONTES se 71 body. Další pořadí vypadalo následovně: čtvrté Gymnázium Žďár nad Sázavou – 67 bodů, páté Gymnázium Havlíčkův Brod – 65,5 bodu, šestá skončila SOŠ z Třebíče – 64 bodů, sedmé Katolické gymnázium Třebíč – 63 bodů, osmé humpolecké gymnázium – 62 bodů, deváté gymnázium v Pelhřimově – 56 bodů a dvě desátá místa obsadila gymnázia z Moravských Budějovic a Světlé nad Sázavou – 52 bodů.

REKLAMA

Foto: archiv ekocentra Chaloupky Kněžice

Uznání patří rozhodně jihlavskému „gymplu“, který je na ekologické olympiádě v podstatě nováčkem. Podle pamětníků se EO zúčastnil pouze jednou. A konkrétně tento tým ještě vůbec. Jsou to opravdu mladí studenti (1 člen – 1. ročník vyššího gymnázia a 2 členové dokonce poslední ročník nižšího gymnázia, tj. 9. třída).

Opravdu zklamán však snad neodjížděl nikdo. Cílem ekologické olympiády totiž není produkovat vítěze a poražené, ale probouzet zájem, prohlubovat znalosti, poznávat nové kamarády, kteří přemýšlejí podobně a jsou ochotni něco udělat.

„Zdá se, že všechno dopadlo k vzájemné spokojenosti. Pro studenty to bylo náročné, ale poprali se s tím všichni skvěle a my jim za to děkujeme. Ještě čekáme, jak se budou vyvíjet žádosti o zpamátnění stromů, které v rámci svého domácího úkolu podaly na příslušné úřady. Vážíme si toho, že se Kraj Vysočina o ekologickou olympiádu zajímá a do komise na ‚malou maturitu‘ i na vyhlášení výsledků vyslal svého zástupce Denisu Švengrovou,“ řekla k letošnímu zápolení jedna z organizátorek Vendula Šimková. 

REKLAMA