OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Jihlavští kriminalisté se obracejí na veřejnost se žádostí o spolupráci při prověřování případu napadení, které se ve čtvrtek odehrálo v Jihlavě. Policisté by uvítali, kdyby se přihlásili případní svědci napadení a dále osoby, které na parkovišti u obchodního domu v ulici Romana Havelky podezřelý muž také oslovil.

 

REKLAMA

Chvíli před polednem seděl jednasedmdesátiletý muž na parkovišti před obchodním domem Albert v modré Škodě Fabia na místě řidiče, vozidlo stálo ve druhé řadě ze směru od obchodu. K vozidlu přistoupil neznámý muž, seniora oslovil a poté ho napadl. Napadený muž neutrpěl zranění, které by si vyžádalo lékařské ošetření, ale přišel o sedm tisíc korun. Útočník poté z místa odešel.

Po přijetí oznámení na místo vyjela policejní hlídka, která lokalitu propátrala. Prověřování případu si převzali jihlavští kriminalisté a zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu loupeže. Po pachateli pátrají.

Z dosavadního vyšetřování vyplynulo, že podezřelým je muž ve věku kolem pětačtyřiceti let, vysoký přibližně 170 centimetrů. Má zavalitou postavu, krátce střižené tmavě hnědé vlasy a byl hladce oholen. Mluvil zřejmě slovensky a působil elegantně. Po parkovišti se pravděpodobně pohyboval ještě s dalším mužem a je možné, že jeden z nich nebo oba oslovili také další náhodné osoby, například s nabídkou prodeje nějakých věcí.

Policisté žádají svědky napadení seniora, aby se přihlásili na tísňové lince 158. Dále vyšetřovatelé uvítají, pokud se přihlásí osoby, které ve čtvrtek u obchodního domu Albert v ulici Romana Havelky před polednem oslovil muž či muži odpovídající popisu.

REKLAMA